Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Audi Şokta: Henüz Piyasaya Yeni Sürülen E-Tron’lar ABD’de Toplatılıyor

Audi'nin hazırlanışına milyon dolarlar yatırarak yeni yeni yollara çıkardığı E-Tron SUV, Amerika'da servislere geri çağrılıyor.

İlk elektrikli aracını SUV tarafında tercih eden Audi, kapasitesiyle kendini yarışların ilk sırasına taşıyan E-Tron için kötü bir haber geldi. Konuya geçmeden önce Audi’nin ilk tamamı elektrikli aracının hızlı varyantlarının hazırlandığını söyleyelim. Geçtiğimiz haftalarda yarı kamuflajlı bir şekilde pistte gördüğümüz E-Tron’un RS veya S tipinin testlerinin yapıldığını sizlerle paylaşmıştık.

Henüz dünya için yeni bir oluşum olan elektrikli otomobillerin sisteminin  raya oturmuş vaziyette gittiği söylenemez. Tesla bile halen daha yangın olaylarını araçlarından uzaklaştıramamışken, diğer markalardan gelecek kötü sonuçları normal karşılayabiliriz. Bakalım Audi’nin EV SUV’unda neden toplatma kararı alınmış?

E-Tron’un Amerika operasyonunda geri çağrılacak olması normal karşılanabilecek bir durum değil.

Yeni veya yenilenmiş araçlar dünyasında bazı kronik olan veya gözden kaçırılan hatalar son kullanıcı tarafından çıkar. Seri üretim bantları her ne kadar teknolojik desteklerle oluşturulsa da tasarruf, maliyet gibi hesaplamalardan dolayı aksaklık yaşanabiliyor.

Audi E-Tron, geçtiğimiz kısa dönemde ABD’de aşırı bir talebe maruz kalmıştı. Bin adede yakın hızlı bir satış ardından yollarda gezen Audi EV SUV sayısı epeyce olmuştu. Şimdi ise o satılan elektrikli SUV’larda yangın tehlikesinin olduğu söylendi.

Geri toplatmanın temel sebebi bir parçanın tam olarak yerine oturtulmaması. Eğer ki bir elektrikli araç için yangın tehlikesi varsa sinyaller mantık olarak bataryalara kayıyor.

Alman firma, pillerle sıvı hazneleri birbirinden ayrı durmasını sağlayan mühür parçasının tam olarak yerine oturtulamadığından söz ediyor. Toplamda olaydan etkilenecek E-Tron sayısı 1.644 olarak raporlanmış. Bunların içerisinden 540 adedi de henüz müşterilere ulaştırılmadığı yani galerilerde satılmayı bekletilenler olduğu aktarıldı.

Şirket her şeyi üstleniyor ve kendilerinden kaynaklı hatanın acil şekilde halletmek istiyor. Yine raporlara göre herhangi bir Audi aracında yangın ve farklı bir olay yaşanmamış. Konu pil ve sıvı olunca da normal olarak bir yangın çıkmasının kolaylıkla oluşabilmesine karşı hızlı bir önlem alınmış.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle