Yatırım yapmaya başla!

Audi “Dieselgate Skandalı”nın İlk Geri Çağırma Dalgasını Başlatılıyor!

Audi, dieselgate davasına karşı ilk operasyonuna A6 ve A7 modelleriyle başladı!
Audi “Dieselgate Skandalı”nın İlk Geri Çağırma Dalgasını Başlatılıyor!

Dieselgate, diğer ismiyle emmisongate davasının 3. yılı bitmiş durumda. 2015 yılının Eylül ayında patlak veren bu durum, VW’nin başını büyük belaya sokmuştu. ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından ortaya atılan bir iddia ile başlayan süreç, kontrolden çıkmıştı. Alman marka manüpile ettiği sistemi Amerika’da 500 bin, dünya çapında 11 milyon araca yerleştirdiği tespit edilmişti.

Bu utanç tablosu sonunda hükümetler VW ve alt gruplarına 21 milyar dolar gibi astronomik bir ceza kesmişti. Audi, bu konudaki ilk adımı atarak hileli cihazları araçlarından sökerek, TDI’ı yeniden programlamak için servislere gelin çağrısı yapıyor. İşte detaylar…

Aldığımız bilgilere göre Audi bu operasyonu 8 ayrı dalga şeklinde yapacak.

Audi Dieselgate Davası Emisyon DüzeltmeBahsidilen 8 ayrı geri çağırma durumu Alman Federal Motor Trafiği Ofisi ile ortaklaşa yürütülmüş. 1. geri çağırma da 2015-2018 yılları arasında 3.0 TDI motorla üretilen A6 ve A7‘ler olacak. Toplamda bu modellerden 31.200 adet örneği yerel bayilere gitmek durumunda kalacak.

Ülkeler arası davalara ve skandallara yol açan emissiongate’ye dahil olacak otomobillerin servislere gitmesi mecburi kılınmış. Bazı müşteriler kulaktan dolma bilgilerle Alman markayı arayıp, araçlarının yeni programdan sonra yakıt tüketiminin artıp, performansın düşeceğini söylemişler.

Konu hakkında açıklama yapan Audi, “CO2 oranı düzeltme çalışmasında motor gücü, maksimum tork, motor çalışma gürültüsü, motorun dayanaklılığı ve egzoz arıtma sistemini olumsuz etkileyecek hiç bir şey olmayacaktır.” dedi.

Audi’nin alışılmadık krizi için görevlendirilen müdürü Bernd Martens bazı açıklamalarda bulundu.

Tarihin en büyük otomotiv skandalında görevlendirilen Martens, “Audi içerisinde, hatalı dizel motorlar için gerekli düzenleme ve planlamalar yapılmıştır. Detaylı teknik analizlerden sonra artık Federal Motor Trafik Ofisi’nin teknik gereksinimlerini tam olarak karşılayacak spesifik çözümler sunabiliriz. Bu şekile müşterilerimizin güvenini güçlendirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir :

Volkswagen’e İşçileri Tarafından Dava Açıldı!

Toplamda TDI motora sahip 150 bin adet Audi’nin düzeltilmesi gerekiyor. Bunun 31.200‘lük kesiminin hangi model ve tarihlerde olduğunu söylemiştik. Alman marka geriye kalan 7 operasyon için KBA onayını bekliyor.

Yoğun geçecek bu dönemleri en hızlı şekilde halletmek isteyen VW, elektrikli araçlara yaptığı gelişimleri de sürekli üzerine katarak ilerletiyor. En son en ucuz elektrikli otomobillerinin fiyatı açıklanarak rakiplere göz dağı verilmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum