Yatırım yapmaya başla!

Audi CEO’su Rupert Stadler Göz Altındayken Tutuklandı!

Audi'nin en yetkili ismi Rupert Stadler tutuklandı!
Audi CEO’su Rupert Stadler Göz Altındayken Tutuklandı!

VW’nin yaklaşık 5 sene önce başlayan “Diesel Gate”, emisyonda sahtecilik olaylarının bir türlü sonu gelmiyor. Alman VW, TDI dizel ünitelerinin yazılımlarında oynama yaparak, havaya salınan zehirli gaz oranlarını daha düşük göstermişti.

Amerika’da patlak veren olay hızla tüm dünyaya yayılarak markanın milyarlarca dolar ceza ödemesine yol açmıştı. Aynı çatı altında bulunan Audi’nin de aynı konudan dolayı üzerine gidiliyordu. Aldığımız habere göre Alman polisi Audi CEO’su Rupert Stadler’i tutukladı.

Stadler Delilleri Karartmış!

Stadler Delilleri KarartmışAslında Audi araçlarında bilerek ve isteyerek yapılan düşük emisyon gösterme olayları, Braunschweig Savcılığı tarafından uzun araştırma sonucunda tespit edilmiş. 8 yıllık bir araştırma kapsamında yaklaşık 12 milyona yakın dizel aracın yazılımı ile oynandığı tespit edilmiş.

Audi’nin geçen sene emisyon skandalı ile sallanmasından sonra şimdi de en yetkili kişisinin tutuklanma durumuyla karşı karşıya.

Ortada hileli bir yazılım olduğu ve aynı zamanda çıkan sonuçları farklı yazılımlarla manipüle ettiği için Audi CEO’sunun büyük bir ceza alması bekleniyor.

Böylelikle VW’nin bünyesi altında olan Audi’de TDI motorların yazılım sahteceliğinden dolayı sağlam cezalara çarptırılacak. Zaten hali hazırda VW 1 milyar euro gibi bir ceza tutarını ödemek zorunda kalmıştı. Audi’nin emisyon skandalı ile ilgili gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum