Yatırım yapmaya başla!

Audi ve Airbus Otonom Hava Taksileri Projesinde Birleşiyor!

Audi ve Airbus şirketi hava taksileri için start düğmesine bastı. Gönderilen görsellerde, yapılması planan aracın teknoloji seviyesini anlayabiliyoruz. İşte detaylar...
Audi ve Airbus Otonom Hava Taksileri Projesinde Birleşiyor!

21. yüzyılda olanlara artık akıl sır ermediği gibi teknolojinin bundan sonraki boyutlarının nereye varacağı da kestirilemiyor. Havacılık sektörünün söz sahibi şirketlerinden Airbus, hava taşımacalığını herkesin kullanabileceği, basit bir hale getirmek için çalışıyor.

Yaklaşık 2 sene önce sizlere uçan taksisi CityAirbus‘tan bahsetmiştik. Elektrikli ve otonom sürüşler üzerine de projelendirilen hava taksilerinde devreye Alman otomotiv devi Audi‘de giriyor!

Airbus – Audi Hava Taksileri Tam Otonomlu Geliyor!

Airbus - Audi Hava Taksileri Tam Otonomlu Geliyorİki kişilik olarak kompakt bir yapı üzerine şekillendirilen araç, yol otomobilleri standarlarında ele alınıyor. Yani işleyiş ve amaç bakımından. Diğer türlü kokpit ve teknoloji kısmı mutlaka biraz daha gelişmiş olacak.

Projeye biraz derinden baktığımızda Audi ve Airbus’ın hangi kısımlarda gelişim sunacaklarını görebildik. Tam belli olmamak kaydıyla; Hava aracının modüler bir yapıda olmasını bekliyoruz. Şasi ve kabinin birbirlerinden ayrılabilen yapısı ihtimaller arasında!

Yine tahminlerimize göre Audi alt, otomobil tarafını hallederken, Airbus’ta uçan kabin kısmıyla ilgilenecek!

Hava taksileri kendi kendine gidebilme özelliğinde olacak. Mobil uygulamalarla da bulunduğumuz bölgeye çağrılabilecek. Özerk sürüşün seviyesini merak ediyorsanız hava taksileri, günümüzün en yüksek seviyesi olan 5. derece otonomla hareket ettirilecek.

Aracın Alt Kısmı Bataryalara Ayrılmış

Aracın Alt Kısmı Bataryalara AyrılmışPillerin kapasitesi hakkında belirli bir şey yok. Konsept aracın alt kısımları batarya ile kaplanmış. Aynı şekilde şarj olayının da nasıl olduğu aslında görselde vurgulanmış. Kapsül, kendine alacağı gerekli enerjiyi alt kısımdan temin ediyor. Anladığımız kadarıyla: belirli uçuş süresine geldiği zaman, şasi kısmı ile birleşme yapılıp, dolum işlemi gerçekleşiyor.

Peki şarj süresini hesap edemedik ve alt kısımdan uzak bir noktaya iniş yapmak zorunda kaldık o zaman ne olacak? Bizce otonom teknolojisi sayesinde, bulunduğu lokasyona araç şasi kısmı yanına kadar gelebilecektir.

İçeriğimizde birçok şeyi görsellere bakarak, olabilecekler hakkında konuştuk. Kendi alanlarında söz sahibi olan iki büyük firmanın ortak girişimiyle araçların artık gök yüzünde olacağına iyice ikna olmuş durumdayız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum