Yatırım yapmaya başla!

Audi A8 L’un Akıl Almaz Güvenlik Teknolojisi!Audi mühendisleri, yaptığı çalışmalarda araçlarının güvenlik ekipmanları yönünde ispatlanmış birçok teknoloji geliştirdiler. ABS, ESP ve hava yastığı gibi stratejik güvenlik özelliklerinden sonra kör nokta, şerit takip ve safe city gibi sistemlerde dahil oldu. Ancak Audi, A8’de çıtayı biraz daha yukarılara taşıdı. Dikiz aynası altına yerleştirilen düğmelerde, hırsızı caydırıcı siren sesleri ve çalınma durumunda polis merkezine direk bağlanarak yardım isteyebiliyor. A8’in farklı noktalarına yerleştirilen sensörler yardımı ile gidiş esnasında tehlike bir durum sezinlendiğinde durma-ilerleme eylemlerini kendi yapabiliyor.

İnsanı en çok hayrete düşüren özellik ise; aracın dış tarafında çıkacak herhangi bir yangın tehlikesinde, A8 L’un tabanına yapılan yangın söndürme kanallarıdır. Örnek verecek olursak; molotof kokteyli saldırısına maruz kaldığınızda tek düğme ile yaygın kontrol altına alınabiliyor.

Siz araç içerisindeyken zehirli bir gaz bulutunun içerisine girdiniz! A8’in sensörleri bunu algılıyor ve araç içerisine yerleştirilmiş oksijen tüplerini devreye sokuyor. Bu işlemlerden öncede aracı izole ederek tüm hava girişlerini kapatıyor.

Diyelim ki A8’in içerisinde mahsur kaldınız ve kapıyı açamıyorsunuz. Bu gibi durumlarda kapıların menteşelerine yerleştirilen ufak çaplı patlayıcıları devreye alarak, kapının çıkması sağlanıyor. İzlediğimiz video aslında araçlarda gelinen son nokta güvenlikten bahsediyor. Gördüğümüz farklı türdeki özellikler A8’in hangi paketinde veya özel isteklemi geliyor bilmiyoruz. Bu A8 L’un üst düzey insanlara hazırlanmış bir otomobil olduğunu görüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum