Yatırım yapmaya başla!

Audi, Horch Markasını Canlandırıp A8’i Mercedes Maybach’a Rakip Yapacak!

Audi, atası Horch'u A8'te yeniden canlandırmak istiyor. İşte detaylar...
Audi, Horch Markasını Canlandırıp A8’i Mercedes Maybach’a Rakip Yapacak!

Horch markasını belki ilk defe duyuyor olabilirsiniz. Audi’nin atası olan Alman otomotiv şirketi, yeniden canlandırılarak Mercedes’in Maybach’larına karşı yeni bir savaşçı çıkarmak istiyor. Marka, 20 yüzyıl başlarında araç imal eden ve Audi’yi ortaya çıkartandır. Bu ismi tekrar hayatına dahil etmek isteyen Audi, uber sınıfta bunu gerçekleştirmek istiyor.

Amiral geminin bir üst diliminde olacak A8 Horch için gerekli planlar yapılmış. Motor kısmı hakkında ufak tüyolar verildi. İç mekan kısmı da bizim hayal gücümüze kaldı. Eğer ki Maybach gibi bir otomobile rakip çıkartılıyorsa A8’den öte bir şeyler gelecek. Bakalım Audi yeni oluşumu için neler planlıyormuş!

Horch İsmini Audi Doğrulamasa da Kaynaklar Bunu Onayladı!

Horch İsmini Audi Doğrulamasa da Kaynaklar Bunu Onayladı!AutoNews‘in ele aldığı haberde üst sınıf model için Horch’un en uygun isim olacağını söyledi. Bunu Alman marka henüz resmi olarak onaylamadı. A8 üzerinden geliştirilecek ultra lüks modelin makyaj göreceği sürelerde yani 3 yıl içerisinde üretilmesi planlanıyor.

A8, uzun şasi olarak düşünülerek birkaç noktasında Horch’u belirtecek logolar olacak. Bize kalırsa bu yeni oluşumun Mercedes’in yaşadığı gibi olmaması gerekiyor.

Mercedes 2000’li yılların başında Maybach’ı 57 ve 62 S serileriyle üretime alsada, satışların çok az olmasından dolayı strateji değişikliği yapmak zorunda kalmıştı.

A8 Horch’un Normal Şartlarda W12 Motorlu Olması Gerekiyor!

A8 Horch'un Normal Şartlarda W12 Motorlu Olması Gerekiyor!,En başta Audi bu serinin ne kadar tutabileceğini araştıracak. Dünyanın bu kısımda Rolls Royce ve Bentley‘in ismi varken Audi, işini çok iyi planlaması gerekiyor. Düşünceler çift turbolu W12‘den yana olsa da yine turbo sayısı daha fazla olan bir V8‘in de olabileceği söyleniyor.

Audi, atasının ismini en üst sınıfında yeniden taçlandırmak istiyor. Bu girişimin net şekilde Daimler’in Mybach’ına yönelik olduğu anlaşılabiliyor. Toparlayacak olursak; Audi A8 Horch isimli bir seri olacak yalnız bunun ne zaman ve nasıl olacağı belli değil. Gelişmeler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum