Paylaşım
in G+

Bisikletten Uyarlama Pedalla Gidebileceğiniz Audi A4 FitCar’a Yakından Bakın!

 

Suudi bir mucit olan Nasser Al Shawaf, Hollandalı partneri BPO mühendislik ile dünyanın ilk pedalla gidilebilen aracını ortaya çıkardı. FitCar PPV’nin videoda gördüğünüz üzere sürüş mekanizması tamamen değiştirilmiş.

Yapılmak istenen temel mantık; otomobil gaz pedalının, bir bisiklet pedalıyla yer değiştirilmesi. Sizin otururken yaptığınız pedal çevirme hareketi gaz kelebeği tepkisine dönüştürülmüş.

Böylece ne kadar zor pedal çevirirseniz araç o kadar çok hızlı gidiyor. Bisiklet ve volan mekanizmasına yer açmak için fren, direksiyonun yanına basit bir itme mekanizması olarak konumlandırılmış.

Al Shawaf, her gün trafikte çok vakit kaybedildiğini ve bu yüzden araç sürüşlerini egzersize dönüştürmek için FitCar’ı icat ettiğini söyledi.

Audi A4 Avant modeline entegre edilen bisiklet çalışmasın da 2.0L TFSI motor ve 8 ileri otomatik şanzımanla aktarımlar yapılmış.

Kısaca BPO’nun kurucusu Oscar Brocades Zaalberg‘in ve mucit Nasser Al Shawaf’ın da yapmak istediği gün içerisinde yapamadığımız sporu, sizlere daha zevkli halde yaptırmak!

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur