Yatırım yapmaya başla!

Audi 850 Bin Aracını Yazılım için Geri Çağırıyor!

VW bünyesine bağlı Audi, 1 ay arayla tekrar araçlarını geri çağırıyor. 850 bin aracın etkileneceği bu operasyonun yine dizel motorlara yönelik olduğunu görüyoruz. İşte detaylar...
Audi 850 Bin Aracını Yazılım için Geri Çağırıyor!

Emisyon skandallarının patlak verdiği bugünlerde Audi cephesi adından epey bahsettiriyor. Yaklaşık 20 gün önce Audi’nin 24 bin aracının toplatılması kararı ile zor günler yaşamıştı. Porsche’nin de katıldığı bu olayların tek nedeni VW bünyesinde olmaları ve aynı alt yapıda araç üretimlerini gerçekleştirmeleridir. Dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinin olduğu Almanya’da ilerleyen zamanla birlikte sorunların daha da büyüdüğünü görüyoruz.

Alman firmalar acaba emisyon değerlerini tutturmak için harcayacakları para miktarı, ödeyecekleri cezalar ile aynı mı? Aynı olsa bile işin ucunda prestijleri devreye giriyor. Şimdi gelen haber ise Audi’nin dizel motorlu araçlarının genelinde yazılım düzeltme operasyonuna başlandığını bildirildi. Bu nedenle farklı birçok ülkeden 850 bin adet araç servislere çağrılıyor.

Bu yenileme programında ABD, Kanada ve bazı Avrupa ülkeleri bulunuyor. Sadece dizel motorların olduğu ve benzinli araçların dahil edilmediği bildirildi. Düzeltme işlemi AB5 ve AB6 üniteleri kapsıyor.

Yani V6-V8 motorlara sahip dizel araçlara yapılacak. Bu motorları kullanan modeller A6, A7 ve A8 Serileridir.

Audi tarafı yasal gerekliliğin dışında, önemli olanın emisyon değerlerinin ortalama bir seviyeye getirmek olduğunu söyledi.

KBA(Federal Motorlu Taşımacılık Otoritesi) ile işbirliği içinde yürütülmesiyle, Audi’nin kentsel alanlarda emisyon değerlerini büyük ölçüde azaltması bekleniyor.

850 bin araçlık kısım Audi cephesini ilgilendirirken, aynı tip üniteyi kullanan Porsche kullanıcılarına da düzeltme için çağrılacağını bildirdiler.

Porsche’nin de hdahil edilmesi ile rakamların kaç olacağı bilinmiyor ancak kesin olan VW’nin yine kesenin ağzını açacağıdır. Yapılan emisyon düzeltme işlemlerinden sonra müşterilere hiç bir şekilde ücret yansıtılmayacağını da özellikle söyledirler.

Aslında burada yapılmak istenen açıkça anlaşılabiliyor. Büyük emisyon vurgununu üstünden atmaya çalışan VW, Audi ve bünyesindeki diğer markaların sorunsuz şekilde emisyonlarını uygun seviyeye getirmek istediğini anlıyoruz.

Geri çağrılacak arabaların miktarına baktığımızda da azımsanacak rakamlar değil! Şu an için merak konusu olan VW Grup bu işi tamamen ne zaman çözeceğidir!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum