Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AUD/USD Kaldırılan Melbourne Kısıtlamalarıyla Toparlanmaya Çalışıyor

Avustralya doları Melbourne kısıtlamalarının kaldırılmasından destek alsa da 0,73 altında kaldı.
AUD/USD Kaldırılan Melbourne Kısıtlamalarıyla Toparlanmaya Çalışıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ekim sonundan bu yana gerileyen AUD/USD paritesi, günün en çok artan majörü olarak öne çıksa da bir buçuk ayın düşük seviyelerinde fiyatlanıyor.

Son dönemde dolar endeksindeki güçlenme ve Avustralya Merkez Bankası’nın güvercin duruşuyla baskı altında kalan AUD/USD paritesi, 1,5 ayın düşüklerinden toparlanmaya çalışsa da 0,73 altında seyrediyor.

Avustralya dolarının Amerikan doları karşısındaki değerini yansıtan parite, dün 0,7266’da fiyatlandıktan sonra 18 Kasım seansına yatay başladı.
AUD/USD En Çok Artan Parite
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

TSİ 12.32’de yüzde 0,30 artıda dururken gün içi hareket aralığı 0,7251 – 0,7293 oldu.

Son verilere göre parite aylık bazda yüzde 2,5 düşerken yıllık bazda yüzde 0,27 değer kaybı yaşadı. Yükselişin sürmesi durumunda AUD/USD için ilk teknik direnç 0,7301’i gösterdi.

Paritedeki baskılar dün açıklanan Çarşamba günü yayınlanan Avustralya ücret verileri, üçüncü çeyrekte yıllık bazda yüzde 2,2’lik ılımlı artışla sürdü. Rakam tahminlerle uyumlu gelirken aynı zamanda politika yapıcıların faiz oranlarında bir artışı garanti edeceğine inandıkları hızın gerisinde kaldı.

Bugünkü toparlanma isteği ise Melbourne’nin neredeyse tüm COVID-19 kısıtlamalarını kaldırmaya hazır olmasından kaynaklandı.

Alınan bilgiler Melbourne’deki barlar ve kafelerin bu geceden itibaren sınırsız müşteri alabileceğini ve stadyumların tam kapasiteye dönebileceğini gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu