Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ATO: Elektrikte İndirimli Tarife Tüm İşletmeleri Kapsamalı

Enerji Bakanlığı’nın esnafa yüzde 25 indirimli elektrik tarifesi açıklamasının ardından ATO’dan talep geldi. İndirimlerden tacirlerin de faydalanması isteniyor.
ATO: Elektrikte İndirimli Tarife Tüm İşletmeleri Kapsamalı
Yorum

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, hükümetin elektrikte indirimli tarifesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Baran, elektrikte indirimli tarifenin esnaf ve tacir ayrımı olmadan, tüm işletmeleri kapsayacak şekilde uygulanması gerektiğini belirtti.

Bunun ticaretin sağlıklı bir şekilde devamı ve işletmelere eşit koşulların sağlanması açısından önemli olduğunu vurguladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın 1 Mart’a kadar tamamlamayı hedeflediği ve esnafa indirimli tarife öngören düzenlemeye ATO üyesi ticari işletmelerin de dahil edilmesini talep etti.

Son dönemde birçok işletmenin elektrik faturasının kira giderlerinin üstüne çıktığını söyledi. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin bu durumdan daha da fazla etkilendiğini belirtti. Yüksek elektrik faturalarına indirimli tarifenin reel sektörün devamı açısından önemli olduğunu söyleyen Baran, ticarette aynı sektörde faaliyet gösteren ve farklı kuruluşlara kayıt olan işletmelerin eşit uygulamaya tabi tutulması gerektiğinin altını çizdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, geçen hafta yaptığı açıklamada esnafa yüzde 25 indirim düşündüklerini ve çalışmayı 1 Mart tarihine kadar hazır halde getirmeyi planladıklarını söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu