Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ATO Başkanı Vergide Kredi Kartı Limiti Düzenlemesini Değerlendirdi

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, vergi ödemelerinde kredi kartı limitlerinin yükseltilmesine dair açıklamada bulundu.
ATO Başkanı Vergide Kredi Kartı Limiti Düzenlemesini Değerlendirdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, vergi ödemelerinde kredi kartı limitlerinin 200 bin liradan 500 bin liraya yükseltilmesine dair değerlendirmede bulundu. Yapılan düzenlemenin faydalı bir adım olduğunu belirtti.

Baran, düzenlemenin ATO üyelerince memnuniyetle karşılandığını belirterek, “Ödeme limitinin günün ekonomi koşulları dikkate alınarak 500 bin liraya çıkartılması reel sektör açısından faydalı bir gelişme oldu.” diye konuştu.

Baran, konuyu Oda olarak gündeme getirdiklerini ve Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından 50 bin liralık limit belirlenerek uygulamanın başlatıldığını söyledi.

Baran: Limit Yetersiz Kalıyordu

ATO Başkanı limitin önce 100 bin liraya, ardından da 200 bin liraya yükseltildiğini hatırlatarak, günün ekonomik koşullarında bu limitin yetersiz kaldığını ve 500 bin liraya yükseltilmesi yönünde üyelerden talep geldiğini söyledi.

GİB’e talepte bulunduklarını aktaran Baran, “Üyelerimizin çağrısına kulak vererek kredi kartı ile vergi ödeme limitini 500 bin liraya yükselttiler.” açıklamasında bulundu. Düzenlemenin vergi mükelleflerine bazı avantajlar sunduğunu anlatan Baran, bunun işletmelerin nakit akışına bağlı olmaksızın gerçekleştirilmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Baran, vergi mükelleflerinin nakit akışı yeterli düzeyde olmadığında bu durumun ödemelerine yansıyabildiğini, devletin her zaman vergiye uyumlu mükellef sayısını artırma gayreti içinde olduğunu söyledi.

ATO Başkanı açıklamasının devamında, Ticari hayatın devamı için reel sektör lehine uygulama gerçekleştiren Hazine ve Maliye Bakanımız Nureddin Nebati başta olmak üzere Gelir İdaresi Başkanı’mız Bekir Bayrakdar ve emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Baran, düzenlemenin vergi ödemesini daha da kolaylaştıracağını ve vergi gelirlerini artıracağını vurguladı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.