Yatırım yapmaya başla!

ATM’de Unutulan Parayı Sahibine Ulaştıran Adamın Ödülü! Karma mı Tesadüf mü?

ATM'de unutulan parayı sahibine ulaştıran dürüst adam, kendi deyimiyle karmadan büyük bir ödül almış. İşte kimilerinin tesadüf kimilerininse karmanın gücü olarak nitelendireceği olay...
ATM’de Unutulan Parayı Sahibine Ulaştıran Adamın Ödülü! Karma mı Tesadüf mü?

Aranızda “iyilik yap denize at, balık bilmezse halik bilir” sözüne inanan ne kadar kişi var bilemiyorum ama bu hikayeyi okumalısınız derim. Çünkü yapılan iyiliğin karşılığını bir şekilde alacağınızı bilmek, eminim ki hayata daha pozitif gözlerle bakmanızı sağlayacaktır.

Öte yandan, hemen şimdi tanışacağınız adamın yaşadığı tecrübeye tesadüf diyenler de olacaktır. Ama ben yine de olaya nasıl bakarsanız, oradan göreceğinizi unutmamanız dileğiyle hikayeyi sizlerle de paylaşmak istiyorum. İşte başlıyoruz…

Öncelikle “ne ekersen onu biçersin, iyilik eden iyilik bulur” ve benzeri sözlerin bütün kültürlerde bir karşılığı olduğunu hatırlatalım.

Colin Banks "Ne Ekersen Onu Biçersin" Canlı ÖrneğiVe işin özü bu sözler, son zamanlarda epey popüler olan karma felsefesinin ana düşüncesini açıklarlar. Tam da bu noktada; spiritüel yaşamın bir parçası olan karma felsefesi ya da inancının nasıl çalıştığına dair örneğe geçebiliriz. Çünkü ATM’de unutulmuş paranın sahibine teslim edilmesini sağlayan adam bu olaydan dakikalar sonra büyük bir sürprizle karşılaşmış.

2 çocuk babası Colin Banks, ATM’deki 30 poundu gördüğünde kızıyla birlikteymiş.

Colin Banks Atm'de Bulduğu Parayı Sahibine UlaştırmışHatta arabada yolculuk yaptıkları sırada, radyoda ATM’de para unutanlardan bahsediliyormuş. Baba ile kız da böyle bir şeyle karşılaşsalar ne yapacaklarını tartışarak, muhabbet ediyormuş. Sonuçta; olan olmuş ve 50 yaşındaki adam unutulan parayla karşılaşmış.

Ardından parayı ATM’nin yanındaki dükkanın görevlisine teslim etmiş. Yani Colin Banks aslında olması gereken bir şeyi yapmış ama hepimiz biliyoruz ki böyle davranışlar günümüzde “kahramanlık” gibi görülüyor. Her neyse, olaya dönelim.

Colin Banks, bu olaydan yalnızca yarım saat sonra 1.5 pound yatırdığı canlı bahsinden yaklaşık 50.000 pound kazanmış.

Yarım Saat Sonra 50.000 Poundluk Bahis TutturmuşBu olaydan sonra ATM’nin yanındaki dükkana giden Colin Banks, parasını unutan kadının kendisinden birkaç dakika sonra geri döndüğünü öğrenmiş. Görevli Colin’e, kadının müteşekkir olduğunu ve dükkandan mutlulukla ayrıldığını anlatmış. Anlayacağınız, hepsi arka arkaya gerçekleşen bu olaylar zinciri, ya karma inancının bir sonuncu ya da sadece tesadüf.

Ama ne olursa olsun, yaşadığı şey Colin Banks’a göre iyilik yapanın iyilik bulduğunun en açık göstergesi. Neticede; kazandığı paranın bir kısmıyla kendisine yeni bir araba alan Colin Banks, ailesiyle beraber güzel bir yılbaşı geçireceği için çok mutlu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum