Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ATH İddiası: Bu Altcoin Yeni Fiyat Seviyelerini Kırma Yolunda!

Cardano ağının yerel para birimi ADA'nın fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,1 doları geri almaya hazır mı? İşte dikkat çeken detaylar ve veriler...
ATH İddiası: Bu Altcoin Yeni Fiyat Seviyelerini Kırma Yolunda!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cardano ağının yerel para birimi ADA, zincir üstü verilere ve benimseme artışına bakılırsa önümüzdeki haftalarda yeni fiyat seviyelerini kırma yolunda olabilir! Cardano blok zincirinde yeni cüzdanların oluşturulması, Şubat ayının başından bu yana çeşitli günlerde birden fazla artış gördü ve bu durum, Cardano’ya potansiyel bir yeni para akışı olduğunu gösteriyor.

Zincir üstü verilere göre Cardano ağındaki yeni adresler 22 Şubat ile 23 Şubat arasında yüzde 89 artış gösterdi. Benzer şekilde, bu gösterge ayın başlarında 1 Şubat ve 2 Şubat arasında yüzde 248’lik bir artışa tanık oldu. Böylesine büyük bir yeni cüzdan akını, ADA için çok güçlü bir yükseliş sinyali olarak değerlendiriliyor.

Cardano Göstergeleri Artan İlgiye İşaret Ediyor

Kripto para birimlerinin benimsenme oranını değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden birinin, oluşturulan yeni cüzdanların miktarı olduğuna dikkat çekiliyor.

Zincir üstü verilere göre Cardano blok zincirine eklenen yeni cüzdanların sayısı 22 Şubat’taki 1.706 seviyesinden 23 Şubat’ta 3.227‘ye yükseldi. Benzer şekilde, bu gösterge 1 Şubat’taki 1,553’ten 2 Şubat’ta 5,414’e daha büyük bir artışa tanık oldu.

ADA Fiyatı Yükseliş Eğiliminde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Günlük olarak oluşturulan yeni cüzdanların sayısı 23 Şubat’tan bu yana yavaşlamış olsa da, Şubat ayının başından bu yana 1.500’ün üzerinde sabitlendi. Cardano ağında kayıtlı toplam cüzdan sayısı da istikrarlı bir şekilde artarak neredeyse 4,6 milyon adrese ulaşmış durumda.

GCM Yatırım Banner

Aktif günlük adresler yılın başından bu yana 30 binin üzerine çıktı ve son olarak 16 Şubat’ta 64.568 aktif adrese ulaştı. Arka plandaki bu büyümenin, Cardano ekosistemine olan ilginin hızla arttığını ve daha fazla yatırımcının ADA tokenına sahip olmak istediğini gösterdiği üzerinde duruluyor. Bu durumun, ADA için daha fazla talep anlamına gelmesiyle fiyat artışına yol açabileceği belirtiliyor.

ADA 3,1 Dolar Fiyat Seviyesini Geri Kazanabilecek mi?

ADA yatırımcıları, fiyatın bu yıl, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,1 doların üzerine çıkıp çıkamayacağını merak ediyor. Geçen hafta çoğunlukla 0,6 dolar civarında işlem gören ADA, şu an için 0,62 doları da aşmış durumda. Altcoin, son 24 saatte yüzde 6,23 ve son 30 günde yüzde 29,85 artışla 0,6211 dolardan işlem görüyor.

Bununla birlikte, ADA’nın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,1 dolara geri dönüş yolu, çok sayıda fiyat direncinin üstesinden gelmesini gerektirdiğinden zorlu görünmeye devam ediyor. İlk aşamanın, 0,63 doların üzerinde önemli bir ivme elde etmek olacağı belirtilirken, başarılı olması halinde altcoinin 0,63 doların üzerinde yeni bir yükseliş başlatarak Aralık 2023’ten bu yana ilk kez 0,66 dolara ulaşabileceğinin altı çiziliyor.

Fiyatın 0,66 doların üzerinde kaldığı sürece öncelikli 1,20 dolar hedefine ulaşabileceği, bu fiyat noktası civarında alım yapan birçok uzun vadeli yatırımcının (529 bin adres) muhtemelen bu seviyede satış yapacağına da dikkat çekiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.