Yatırım yapmaya başla!

İngiliz Turistten 3000 Lira Taksi Ücreti Alan Şirketin Şaşırtan Açıklaması!

İngiliz turistten, Atatürk Havalimanı’ndan Gebze’ye gidiş dönüş için 3000 bin lira ödeme alınması, gündemdeki konular arasındaki yerini aldı. Ayrıntılar aşağıda;
İngiliz Turistten 3000 Lira Taksi Ücreti Alan Şirketin Şaşırtan Açıklaması!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da taksi ücretlerine zam geldiği yönünde haberler duymuştuk. Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin yapmış olduğu düzenlemeye göre İstanbul’daki taksi ve taksi-dolmuş ücretlerine % 15 zam gelmiş, taksimetre açılış ücretinin 4 liraya yükseldiği belirtilmişti.

Peki, bu zam Atatürk Havalimanı ile Gebze  arası mesafeden 3000 lira taksi ücreti alınması için yeterli olur mu dersiniz? Elbette, hayır! Ancak görünen o ki bir taksici, tüm taksi tarifelerini ezip geçerek kendi kurallarını belirlemekten çekinmemiş…

İHA’nın haberine göre Gary Stimson, İstanbul’da bulunan bir İngiliz firmasının daveti üzerine Türkiye’ye gelmiş.

Gary Stimson'dan Atatürk Havalimanı - Gebze Arası 3 Bin Lira AlınmışAtatürk Havalimanı’na inen Stimson, Gebze’de bulunan oteline gitmek için taksi aramaya başlamış ve bu sırada bir turizm seyahat acentesine yönlendirilmiş. Sonrasında ise İngiliz turistten gidiş dönüş ücreti olarak 3000 lira ücret alınmış.

Kredi kartından 3 bin liralık ücreti veren turist, durumu İngiliz firmasının yetkililerine bildirmiş.

Stimson Olayı Şirket Yetkililerine BildirmişVe Gary Stimson’ın kartından 3 bin lira çekildiğini doğrulayan yetkililer, olayı Başbakanlık İletişim Merkezi’ne taşımışlar. Ellerinde turizm şirketinin verdiği faturayla birlikte BİMER’e giden yetkililer, aynı zamanda TURSAP’a da şikayet dilekçesi yazmışlar.

Firma yetkilileri misafirlerinin başına gelenlerden dolayı şaşkın ve mahcup olduklarını söylerlerken, bu işin peşini bırakmayacaklarını belirttiler.

Firma Yetkilileri Durumu BİMER'e BildirdiAtatürk Havalimanı’ndan Gebze’ye gidiş dönüşün 300 ya da 350 lira tutacağını iddia eden yetkililer, misafirlerinin dolandırıldığını ifade ettiler. Peki, madalyonun diğer yüzündekiler? Yani turizm şirketi, bu iddialara nasıl cevap verdi?

Söz konusu şirketin yetkililerinin açıklamalarına göre, 3000 liralık taksi ücreti olayına farklı bir bakış açısından bakmak gerek. Zira turizm acentesine göre o ücretin içinde 4 saatlik bir boğaz turu, Havalimanı – Gebze ve Gebze – Havalimanı lüks araçla transfer ücreti de bulunuyor. Ama tabii bu “şaşırtıcı” açıklamaların olayı yara almadan atlatmak için yeterli olup olmayacağı henüz belli değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum