Yatırım yapmaya başla!

Atatürk Havalimanı’nda 1500 Uçak İnişiyle Rekor Kırıldı

Atatürk Havalimanı’nda 1500 Uçak İnişiyle Rekor Kırıldı

Atatürk Havalimanı ülkemizin önemli terminallerinden birisi konumunda. Kurban bayramı tatili, Türkiye’de birçok sektöre adeta hayat verdi. Hatırlanacağı üzere geçen günkü haberimizde, bayram tatilinin turizm sektörüne olan etkilerini sizlerle paylaşmıştık. Hükümetin dokuz gün olarak belirlediği tatilde, Türkiye’nin kıyı şeritlerinde oteller yüzde 100 doldu. 700 bin yerli turistin desteğiyle bu yıl zor günler geçiren turizm, yeniden hareketlendi. Bayram tatilinin turizm sektörüne olan etkilerini bu yazımızdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Bayram tatilinin hayat verdiği diğer bir sektör ise havacılık oldu. 9 günlük tatilin son günü olan 18 Eylül Pazar günü Atatürk Havalimanı’nda kırılması oldukça güç olan bir rekora imza atıldı. Tatilin son gününde tam 1500 uçak, Atatürk Havalimanı’na iniş gerçekleştirdi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü ve DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım’dan, Atatürk Havalimanı’nda kırılan rekorla ilgili önemli değerlendirmeler geldi. Açıklamalardan öne çıkan bölümler ise şöyle;

“156 bin 941 yolcuya hizmet verildi”

DHMİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; 18 Eylül Pazar günü dış hatlarda 513 kalkışın, iç hatlarda ise 245 inişin gerçekleştiği belirtilirken, aynı gün havalanan uçak sayısının 749, inen uçak sayısının ise 751 olduğu ifade edildi. Böylelikle toplam uçak sayısının 1500’e ulaştığı belirtilirken, aynı gün içerisinde hizmet verilen yolcu sayısının ise 156 bin 921 olduğu dile getirildi.

DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım ise yaptığı açıklamada; havacılık sektörünün, canlı bomba saldırısı ve 15 Temmuz darbe girişimi süreçlerinden olumsuz yönde etkilendiği ancak bugünlerde negatif etkilerin ortadan kalkmaya başladığını söyledi. Açıklamalarının devamında ise Yıldırım, havacılık sektöründe yükselişin görüldüğünü ve böylelikle yeni havalimanına olan ihtiyacın giderek arttığını ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum