Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Atama Kararları Açıklandı: 6 İle Yeni Milli Eğitim Müdürü

19 Ağustos 2022 tarihli atama kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Göreve getirilen yeni isimler açıklandı.
Atama Kararları Açıklandı: 6 İle Yeni Milli Eğitim Müdürü
Son Güncelleme: 
Yorum

Resmi Gazete’nin bugün (19 Ağustos 2022) yayımlanan sayısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan atama kararları açıklandı. Buna göre Devlet Malzeme Ofis Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüklerine ile Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına atamalar yapıldı.

Açıklamada Devlet Malzeme Ofisi Müdürlüğü’ne ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Mücahit Özdemir’in atandığı belirtildi. Aynı birimde açık bulunan Yönetim Kurulu üyeliğine Uğur Sancarbaba getirildi.

Milli Eğitim Müdürlüklerinde Değişiklik

Hatay’da İl Milli Eğitim Müdürü olarak çalışan Kemal Karahan görevden alındı. Yerine daha önce Konya İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Seyit Ali Büyük getirildi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde boşalan yere Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit atandı.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Murat Ağar, Tokat’a Ahmet Özdemir, Malatya’ya Hatice Özdemir gibi isimler getirildi. Bunların yanında Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi’nin görevine son verilerek, yerine Hayati Telefoncu getirildi.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda Atama

3 sayılı Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre bazı general ve amirallerin yerleri de değiştirildi.

Resmi Gazete’de paylaşılan listeye göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na 72 general atanırken, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda 24 amiralin, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda 30 generalin pozisyonları ve yerleri değiştirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu