Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Atakule GYO Yeni Payların Halka Arzı için SPK’ya İzahname Gönderdi

Atakule GYO, ödenmiş sermayesini yükseltmesinin ardından artırılacak bedelli payların halka arzı için hazırlanan izahnamesini SPK onayına sundu.
Atakule GYO Yeni Payların Halka Arzı için SPK’ya İzahname Gönderdi

Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. şirketin ödenmiş sermayesini yükseltme kararı almıştı. Şubat ayının sonunda ödenmiş sermaye 231 milyon liradan 263 milyon 340 bin liraya yükseltildi. Bu işlemle oluşan yeni payların halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) izahname gönderildi.

Atakule GYO’nun Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirime göre; artırılacak bedelli 32.340.000 lira nominal değerli payların halka arzına ilişkin hazırlanan izahname SPK onayına sunuldu. Henüz onaylanmayan izahname KAP bildirimine eklendi.

Açıklama sırasında Atakule GYO’nun AGYO kodlu hisseleri %5 civarı düşüşle 3 lira sınırında işlem görüyordu.
Atakule GYO Hisseleri %5,97 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemleri devre kesici ile 3,18 liradan sonlandırdı. Bugünkü işlemlere ise 2,94 liradan başlayan hisseler, 2,87 liraya kadar geriledikten sonra devre kesici yeniden aktif oldu. TSİ 11:30’da yeniden işleme açılan AGYO hisseleri, 3,05 liraya kadar yükseldi.

TSİ 12:20 sularında %5,03 oranında düşüşle 3,01 liradan alıcı bulmaya başladı. Hisselerin fiyat performansı izlendiği zaman, haftalık bazda %20,63 oranında değer kaybettiği görülüyor. Hisselerin aylık performansı %26,65 değer kaybına işaret ederken, yıllık bazda %206,12 oranında değer kazanmış durumda.

Atakule GYO hisselerinin düşüş eğilimini sürdürmesi durumunda 2,9033 ve 2,8066 lirada destek noktaları bulunuyor. Direnç noktaları ise 3,0633 ve 3,1266 lirada çalışacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum