Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Atakule GYO Kar Payı Dağıtmayacağını Açıklarken, Hisseleri Düşüyor

Geçen yıl zarar açıkladığı için ortaklarına kar payı dağıtamayacağını bildiren Atakule GYO’nun borsadaki hisseleri %2,5 ekside fiyatlanıyor.
Atakule GYO Kar Payı Dağıtmayacağını Açıklarken, Hisseleri Düşüyor

Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 2020 finansallarına kar payı dağıtımına ilişkin kararını açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, geçen yıl zarar edildiği için ortaklara kar payı dağıtılmayacağı bildirildi. Yasal kayıtlara göre şirketin net dönem zararı 10.631.565 TL olmuştu.

Şirketin AGYO koduyla işlem gören hisseleri, saat 16.06’da %2,52 ekside fiyatlanıyor.
AGYO Hisse Performansı
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Yukarıdaki grafikte Atakule GYO’nun haftalık fiyat değişimini görmekteyiz. Cumartesi günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası başkanının görevden alınmasıyla, yurt içi borsaları haftaya çok kötü bir başlangıç yaptı. İlk gün negatif tablo sert bir şekilde sürdü.

Atakule GYO hisseleri, diğer birçok şirket ile kıyaslandığında, toparlanmaya daha çabuk geçiş yaptı. Salı günü 3,25 TL ile haftanın en yükseğini kaydeden hisseler, takip eden günlerde yatayda kaldı.

Bugün ise 3,20 TL’den açılıp, bir kez daha haftalık en yüksek seviyeyi kaydetti. Şu dakikalarda 3,20 TL’den işlem gören hisseler, son bir hafta içinde %12,40, bir ayda %20,25 oranında değer kaybetti. Yıllık bazda ise yatırımcısına %187 getiri sundu. Teknik göstergelere göre 2,99 – 3,05 arası destek, 3,21 – 3,31 arası direnç seviyeleri olarak takip ediliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum