Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Atakule GYO Hisseleri Sermaye Artırımı Tadili Açıklamasıyla %8’lik Karını Sürdürüyor

Hisseleri güne sert yükselişle başlayarak %10’a yakın prim yapan Atakule GYO, sermaye artırımının tadili hakkında SPK başvurusu yapıldığını duyurdu.
Atakule GYO Hisseleri Sermaye Artırımı Tadili Açıklamasıyla %8’lik Karını Sürdürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş bedelli sermaye artırımı sonrasında şirket esas sözleşmesinin tadiline yönelik kamuoyu açıklaması yaptı.

Şirket açıklamasında 231.000.000 TL ödenmiş sermayenin 263.340.000 TL’ye çıkarılması konusunda, Sermaye ve Paylar başlıklı 7. maddenin tadil edilmesine uygun görüş alınması amacı ile Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapıldığı belirtildi.

Bedelli sermaye artırımı hakkında paylaşılan tabloya göre B Grubu için mevcut sermaye tutarı 138.600.000 TL,  rüçhan hakkı kullanım tutarı 19.404.000,000 TL olarak belirlendi. Rüçhan hakkı kullanım oranı %14, kullandırma fiyatı 1,00 TL oldu.

Atakule GYO’nun AGYO koduyla işlem gören hisseleri, Çarşamba günü en çok prim yapanlar arasında yer aldı.
Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Hisseleri Sert Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirket hisseleri 7 Temmuz işlemlerine 2,09 liradan başladı. Saat 11.00’de 2,29 ile günün en yüksek seviyesine sıçradı. %10’a yakın artışın ardından emir toplama işlemine ara verilirken, ikinci yarıdan itibaren yatırımcılar yeniden işlem yapmaya başladı.

Atakule hisseleri saat 16.18’de %9,57 artışla 2,26 liradan işlem görüyor. Bugün gerçekleşen artışla, haftalık bazda en yüksek seviye kaydedildi. Hisseler bu değişimle birlikte %10’dan fazla değer kazandı.

Yıllık süreçte 1,73 – 4,78 arasında seyreden hisseler, yatırımcısına %4’e yakın kaybettirdi. Şirket hisse senedi fiyatının düşüş yönünde hareket etmesi halinde 1,99 ve 2,12 destekleri kayıpların önünü kesecek. 2,20 üzerinde kalıcılık sağlaması halinde ise 2,33 – 2,41 dirençleri ön plana çıkacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu