Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Atakey Patates Halka Arz Oluyor! İşte Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’nin en büyük patates fabrikalarından biri olan Atakey Patates halka arz oluyor. Bu haberimizde talep toplama detaylarını ele alacağız.
Atakey Patates Halka Arz Oluyor! İşte Bilmeniz Gerekenler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), bu hafta yayımladığı bültende 3 şirketin halka arzına onay verdi. Bu şirketler Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi, Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret ve Fuzul Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olurken, halka arza dair detaylar gelmeye başladı.

Atakey Patates Gıda, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda halka arz izahnamesini yayımladı. Burger King, Popeyes, Arby’s, Usta Dönerci ve Sbarro gibi restoranların dondurulmuş parmak patates ihtiyacını karşılayan şirketin halka arzında İş Yatırım Menkul Değerler konsorsiyum lideri olarak yer alacak.

Atakey Halka Arzı ve Talep Toplama Detayları

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: İş Yatırım

Şirketin halka arzı bireysele eşit dağıtım yoluyla yapılacak. Halka arzdan elde edilecek gelirin yüzde 50’sinin kapasite artırımı, yüzde 35’nin finansal borç seviyesinin düşürülmesi ve yüzde 15’inin yatırımlar için kullanılması planlanıyor.

Halka arz ve talep toplama işlemine dair tüm detaylar ise şöyle:

  • Halka Açıklık Oranı: Yüzde 20,3
  • Halka Arz Fiyatı: 39,50 TL
  • Halka Arz Büyüklüğü: 1.114.848.000 TL
  • Talep Toplama Tarihi: 19-20-21 Temmuz 2023
  • Hisse Kodu: ATAKP

Atakey Patates Hakkında

Afyonkarahisar ili Susuz Beldesi’nde yer alan şirket, Türkiye donuk parmak patates tüketiminin 5 te 1 ini kendi üretim tesisinde üretmektedir. TFI çatısı altındaki hızlı servis restoranlarının (Burger King, Popeyes, Arby’s, Usta Dönerci ve Sbarro) dondurulmuş parmak patates ihtiyacını karşılamaktadır.

GCM Yatırım Banner

4 bin ton Türkiye, 2 bin 500 ton ise Çin’deki 5 farklı bölgeye olmak üzere aylık 6 bin 500 ton dondurulmuş parmak patates üretimi gerçekleştiren Atakey Patates, 168 bin metrekare toplam alana, 75 bin kapalı, 15 bin soğuk hava deposu, 7 bin 500 tohum depolama, 35 bin hammadde deposu ve 6 bin metrekare üretim alanına sahiptir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.