Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD’yi İzleyen Asya Piyasaları, Hindistan’ın Covid Rekorlarıyla Ekside

Ekside kapanan ABD piyasalarının ardından Asya da bugünkü işlemlerde ağırlıklı olarak negatif bölgede seyrediyor. Duyarlılık ABD’nin yanında Covid-19 gelişmelerinden etkilendi.
ABD’yi İzleyen Asya Piyasaları, Hindistan’ın Covid Rekorlarıyla Ekside

ABD’de devam eden kazanç sezonu ortasında ana gösterge endekslerin tümü dünkü işlemleri ekside tamamladı. Kayıplarını genişleten Wall Street hareketi, balon endişelerini artırırken birçok ülkede artan Covid-19 vakaları ve yenilenen kısıtlamalar da duyarlılığı kötü etkiledi.

Japon gösterge endeksi Nikkei 225, bir ayın en düşüğüne gerilerken Avustralya da yüzde 0,5 civarı kayıpla kapanış yaptı. Covid cephesindeki en büyük haber, Hindistan’dan geldi.

15 milyonu aşkın toplam vaka sayısı ile ABD’nin ardından ikinci sırada yer alan Hindistan, dün hem günlük yeni vaka hem de ölüm sayısında yeni rekorlar açıkladı.

Worldometers verilerine göre Hindistan 20 Nisan’da 2020 yeni günlük ölüm, 294,290 yeni günlük vaka kaydetti.
Asya Piyasa Hindistan Covid Gelişme Eksi
Kaynak: MarketWatch

ABD, Amerikalıları planladıkları herhangi bir uluslararası seyahati gözden geçirmeye davet etti. Diğer taraftan Avustralya’da Auckland havaalanında yeni bir enfeksiyon tespit edildi. Bu haber, Avustralya ile Yeni Zelanda arasında uçuşların yeniden başlamasının hemen ardından geldi.

Çin’in Şanghay Kompozit Endeksi, 3,472.94’lük kapanışın ardından bugüne 3,456.21’le ekside başlarken öğlene doğru kayıplarını telafiye yöneldi.

TSİ 09.30’da yüzde 0,09 ile hafifçe pozitife döndü. Hong Kong göstergesi Hang Seng Endeksi ise 29,135.73’lük kapanışı 28,640 puanla izleyerek gün içinde 28i778.36 puanın üzerine çıkamadı. TSİ 09.30’da eksi yönde hareket sürüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum