Yatırım yapmaya başla!

Asya Pasifik’teki 5 Şehir, Bölgedeki Tüm Seyahat Harcamalarının 4’te 1’ini Çekti

Mastercard’ın yeni bir raporuna göre Bangkok, Singapur, Kuala Lumpur, Tokyo ve Seul, Asya Pasifik'in en popüler seyahat noktaları olarak belirtildi. İşte detaylar;
Asya Pasifik’teki 5 Şehir, Bölgedeki Tüm Seyahat Harcamalarının 4’te 1’ini Çekti

Mastercard tarafından yapılan yeni çalışmaya göre Bangkok, Singapur, Kuala Lumpur, Tokyo ve Seul, 2018’de Asya Pasifik’in en popüler seyahat noktaları olarak belirtildi.

Mastercard’ın yıllık Küresel Hedef Şehirler Endeksi’nin bir parçası olan Asya Pasifik Hedef Endeksi, bugün söz konusu 5 seyahat noktasının geçen yıl bölgeye gelen tüm yatılı ziyaretçilerin yüzde 22’sini çektiğini gösterdi.

Ayrıca incelenen 161 şehir arasında seyahat harcamaların yüzde 25.2’sini getirerek, bölgenin en büyük seyahat harcamalarını aldıkları bildirildi.

Mastercard Asya Pasifik Endeksi Bölgenin 2018 yılındaki ilk dört seyahat noktası önceki yıla kıyasla değişmeden kalırken, Bangkok ve Singapur dokuzuncu yıl için sırasıyla 1 ve 2 numaradaki yerlerini korudu. Bangkok, 22.8 milyon uluslararası yatılı gelişi karşılarken, Singapur da 14.7 milyon ziyaretçi karşıladı.

2009’da bölgenin rekortmeni olan Kuala Lumpur, 13.8 milyon ziyaretçi ile Singapur’u takip etti ancak üçüncü sırada kaldı. Bu arada Tokyo ise ağırladığı 12.9 milyon konuk ile en popüler dördüncü şehir olarak konumunu korudu.

Güney Kore’nin başkenti Seul ise Tayland’ın Phuket adasının önceki yılki yerini kaparak 2018’de ilk beş destinasyona yeni giren tek şehir oldu.

Güney Kore Başkenti Seul İlk 5'e GirdiSeul’un ardından sırasıyla; Osaka, Phuket, Pattaya, Bali ve Hong Kong SAR geldi. Asya Pasifik’in en çok ziyaret edilen bu varış noktalarında ziyaretçilerin ortalama günlük harcaması ise 125 dolar ile 272 dolar arasında değişti.

En düşük günlük ortalama harcama olan 125 dolar Bali’de yapılırken, en yüksek günlük ortalama harcama 272 dolarla Singapur’da kaydedildi. Önde gelen şehirlerin geniş ziyaretçi sayısı, son 10 yılda bölgeye yapılan iç seyahatlerde daha fazla artış olduğunu gösterdi.

Asya Pasifik geçen yıl 342.2 milyon iş ve eğlence gezisine ev sahipliği yaparken, 2009 yılında rakam 159.1 milyon kadardı.

Asya Pasifik 342.2 Milyon İş ve Eğlence Gezisi Ev Sahipliği Yaptı Aynı dönemde bölgedeki seyahat harcamaları 117.6 milyar dolardan 281.1 milyar dolar seviyesine çıktı. Bu seyahatlerin neredeyse yarısı (yüzde 49.8) bölgenin ilk 20 şehrinde yoğunlaştı. Büyüme, sayıları 2009’daki 10.5 milyondan 2018’de 62.4 milyona çıkan Çinli seyahatçiler tarafından beslendi.

Çin’in halihazırda ABD’nin ardından dünyanın ikinci en büyük dışarı çıkan seyahat pazarını temsil ettiği de vurgulandı. Ayrı bir şekilde Okinawa, Japonya’nın da bölgenin en hızlı büyüyen seyahat noktası olarak ortaya çıktığı, 2009’dan bu yana sıralamada 109 sıra atladığı aktarıldı. Hindistan’ın kuzeyindeki Punjab eyaletindeki sanayi şehri Ludhiana, en hızlı büyüyen ikinci nokta olarak son 10 yılda 78 kademe yükseldi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum