Yatırım yapmaya başla!

Asya Pasifik Bölgesi 2018’de Küresel Seyahat Harcamalarının Yaklaşık %20’sini Oluşturdu

Mastercard’ın yeni çalışması, Asya Pasifik bölgesinin 2018’de toplam küresel seyahat harcamalarının neredeyse beşte birini oluşturduğunu gösterdi. İşte detaylar;
Asya Pasifik Bölgesi 2018’de Küresel Seyahat Harcamalarının Yaklaşık %20’sini Oluşturdu

Finansal hizmetler firması Mastercard tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, dört büyük Asya Pasifik pazarından dışa giden yolcular bölgenin gelişen turizm iştahını vurgulayarak geçen yıl küresel seyahat harcamalarının beşte birinden sorumlu oldular.

Mastercard’ın yeni çalışması, Çin, Güney Kore, Japonya ve Tayvan’dan gelen ziyaretçiler 2018 yılında dünyanın en iyi 200 şehri içindeki küresel seyahat harcamalarının yüzde 18.5’ini oluşturduğunu gösterdi. Oran, 10 yıl öncesine kıyasla yüzde 11 artış kaydetti.

Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi dahil üçüncü parti kaynaklardan alınan verilere dayanan rapor, dünyanın lider dışarı giden seyahat pazarlarını bulmak için 2018’de toplam uluslararası ziyaretçi varış sayısını inceledi.

Mastercard Rapor Dünyanın Lider Seyahat PazarlarıRapor ayrıca bu yıl daha sonra yayınlanacak olan küresel seyahat endüstrisi hakkında daha geniş Mastercard araştırmalarının bir parçası olarak geldi. ABD, küresel toplamın yüzde 9.9’unu oluşturarak 2018’de en iyi 200 şehre en fazla uluslararası yatılı varışa katkı sağlayamaya devam etti.

Ne var ki rapor Asya Pasifik bölgesinin son 10 yılda önemli bir artış gördüğünün de üzerini çizdi. Hong Kong ve Macau hariç anakara Çin, 2009’daki yedinci sıradan 2018’de ikinci sıraya yükselerek küresel olarak uluslararası gelişlerin yüzde 9’unu oluşturdu.

Bu arada, Güney Kore ve Tayvan da sırasıyla yüzde 3.4 ve yüzde 2.3’lük oranlarla ilk kez ilk 10’da yer aldı. Japonya ise son 10 yılda iki sıra gerileyerek yüzde 3.1 olarak belirtildi.

Güney Kore ve Tayvan, Çin, Japonya Küresel Harcama Yüzde 20 Oluşturdu Toplam seyahat harcaması bakımından, Çin yüzde 9.6 ile liderlik ederken dünyanın ikinci en büyük ekonomisini yüzde 9.2 ile ABD takip etti. Küresel olarak en iyi kalkış noktaları da sırasıyla ABD, Çin (Hong Kong ve Makao hariç), Almanya, İngiltere, Fransa, Güney Kore, Japonya, Kanada, Rusya ve Tayvan oldu.

İlk 10 pazar arasındaki iş ve eğlence amaçlı seyahat eden kişiler, geçen yıl 200 varış noktasındaki yatılı uluslararası ziyaretçi sayısının toplamının yüzde 49.1’ini ve toplam harcamalarının yüzde 48.4’ünü oluşturdu. Mastercard’ın Asya Pasifik için veri ve hizmetlerden sorumlu başkan yardımcısına göre değişim Asya Pasifik’in hızlı büyümesine fakat aynı zamanda büyük ölçüde kullanılmayan seyahat pazarına işaret etti.

Yönetici; “Asya Pasifik perspektifinden bizim için en etkileyici olan şey; bu bölgenin yalnızca son on yılda neredeyse iki katına çıkarak küresel seyahat harcamalarına katkısı değil aynı zamanda yurt dışına seyahat eden nüfusların yüzdeleri bakımından yüzeye zar zor çıkmaları oldu” dedi. Ve bunun özellikle de dünyanın en kalabalık ülkelerinden Çin, 12. sırada yer alan Hindistan ve 19. olan Endonezya açısından özellikle önemli olduğunu söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum