Yatırım yapmaya başla!

Asus Akıllı Telefon Pazarına Üst Düzey Cihazlar Sunmaya Hazırlanıyor

Tayvan merkezli teknoloji şirketi Asus, akıllı telefon üretiminde geleceğe dair yeni stratejiler geliştiriyor.
Asus Akıllı Telefon Pazarına Üst Düzey Cihazlar Sunmaya Hazırlanıyor

Dünyaca ünlü bilgisayar donanımı üreticisi Asus, son yıllarda akıllı telefon pazarında kendisine yer edinmeye başladı. Özellikle giriş ve orta seviyeye yönelik cihazlar üreten Asus, burada Xiaomi, Oppo, Huawei gibi dev şirketler ile mücadele ediyor. Ancak açıklanan raporlar Asus’un rakipleri ile yeterince etkin mücadele edemediğini ortaya koyuyor.

Şirkette yaşanan bir diğer gelişme ise 11 yıldır CEO’luk görevini yürüten Jerry Shen’in yıl sonu itibari ile görevini bırakması. Yönetim koltuğunda yaşanan bu gelişme ile berber şirkette önümüzdeki yıldan itibaren önemli adımlar atılacağı belirtiliyor. Şirket özellikle akıllı telefon pazarına yönelik radikal kararlar almaya hazırlanıyor.

Asus Devlerle Rekabet Etmeye Hazırlanıyor

Asus Devlerle Rekabet Etmeye Hazırlanıyor

Asus kaynaklarından gelen son haberleri şirketin CEO’su Jerry Shen de doğruladı. Buna göre şirket bugüne kadar ki fiyat performans ürünlerini geliştirmek yerine, daha yüksek seviye telefonlar ile adından söz ettirmeye hazırlanıyor. Asus daha önce oyunculara yönelik ROG benzeri telefonları geliştirmeyi ve en üst seviye modeller ile rekabet etmeyi planlıyor.

Bilindiği üzere burada Samsung, Huawei ve Apple gibi çok güçlü rakipler Asus’u bekliyor. Şirket, bu yapılanma için 200 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Son gelişmelerden sonra Asus’un mevcut ZenFone modellerine benzer fiyat performans ürünlerini üretmeye devam etmesi pek mümkün gözükmüyor.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi yeniden ZenFone modelleri üretecektir. Ancak bu modeller Apple, Samsung gibi devlerin amiral gemileri ile mücadele etme amaçlı geliştirilecektir. Haliyle Asus’un çok daha yüksek fiyata sahip ürünler ile karşımıza geleceğini söyleyebiliriz. CES 2019’da ZenFone serisini duyurması beklenen Asus’un yeni yapılanma kararı ile nasıl yol izleyeceği merak ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum