Yatırım yapmaya başla!

Astronominin Prensi’ne Adanmış Astronomik Fiyatlı Montblanc Kalem Koleksiyonu

Yaşamış olduğu dönemdeki diğer bilim insanlarına göre şöhreti oldukça geç yakalayan Johannes Kepler, gerek hayatı gerekse yasalarıyla büyük tartışmaların odak noktası olmuştur. Ancak modern astronomiye ve gelişen bilime yapmış olduğu katkılarla geç de olsa "Astronominin Prensi" unvanına kavuşmuştur. Şimdi ise dünyaca ünlü Montblanc firması Kepler anısına tasarlamış olduğu bir kalem koleksiyonunu bizlerle buluşturuyor;
Astronominin Prensi’ne Adanmış Astronomik Fiyatlı Montblanc Kalem Koleksiyonu

Kimileri, onu birlikte çalışmış olduğu Tycho Brahe’nin katil zanlısı, kimileri ise berbat bir astrolog olarak ilan etti. Ancak Johannes Kepler; modern bilime yapmış olduğu katkılarla “Astronominin Prensi” unvanını kazanmayı başardı. Gezegensel Hareket Yasaları ile bir diğer ünlü bilim insanı, Isaac Newton’un Evrensel Yerçekimi Kuvveti Teorisi’nin de oluşmasına ön ayak olmuştur.

Şimdi ise Montblanck M Pen gibi lüks ve etkileyici kalem modellerine imza atan Alman marka Montblanc, ömrünü bilime adayan Astronominin Prensi anısına, özel bir kalem koleksiyonunu bizlerle buluşturuyor. Sahip olduğu desenlerle uzayın hayallere sığmayan güzelliğini gözler önüne seriyor. Montblanc Johannes Kepler adıyla piyasaya sürülen bu kalemler, oldukça pahalı fiyat etiketleriyle de şaşkınlık yaratıyorlar. Toplamda dört farklı kalem modelinden oluşan Montblanc Johannes Kepler High Artistry Limited Edition koleksiyonuna dilerseniz birlikte bir göz atalım.

Johannes Kepler High Pede Serpentari Limited Edition 39

48 Bin Dolar

Johannes Kepler High Pede Serpentari Limited Edition 39Kepler’in Pede Serpentarii’deki De Stella Nova adlı kitabında bulunan çizimlerin yer aldığı bu kalemden toplamda 39 parçadan oluşturulmuş. Beyaz altından gövdeye sahip olan bu gösterişli kalem, mavi renkte ve elmas yüzüklü bir kapak ile süslenmiş. Varil kısmında ise Yay (Sagittarius) ve Yılancı (Ophiuchus) takımyıldızlarının üç boyutlu işlemeleri barındırıyor. Ayrıca gezegen hareketlerinin üç yasasını temsil eden başlığın üzerinde de üç halkalı teleskop benzeri bir siluet ve opalden yapılmış bir süpernova figürü bulunuyor. Bu etkileyici Montblanc kalemi, 48 bin dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.

Johannes Kepler High Artistry Astronomia Nova Limited Edition 9

140 Bin Dolar

Johannes Kepler High Artistry Astronomia Nova Limited Edition 9Bir diğer göz alıcı Montblanc kalemi ise 140 bin dolarlık fiyat etiketiyle karşımıza geliyor. Kepler’in 1609 yılında yazmış olduğu ilk kitap, Astronoma Nova anısına tasarlanan bu kalemde de Yay (Sagittarius) ve Yılancı (Ophiuchus) takımyıldızlarının görünümleri yer alıyor. Ancak bu kez takımyıldızlarının figürleri mavi renkte bir arka plan ve altın iskelet kaplaması üzerinde karşımıza geliyorlar. Ayrıca pahalı elmaslar takımyıldızlarını, renkli taşlar ise gezegenleri temsil ediyor.   

MONTBLANC FİRMASINA AİT EN PAHALI SAATLER İÇİN TIKLAYIN.

Johannes Kepler High Artistry Somnium Limited Edition 5

556 Bin Dolar

Johannes Kepler High Artistry Somnium Limited Edition 5Montblanc’ın en pahalı kalemleri arasında yer alan bu model ise baş döndürücü safir detaylarıyla saatçilik dünyasına selam çakıyor. Renge göre değişiklik gösteren, 513,000 ila 556,000 dolar aralığındaki uçuk fiyatlarıyla da şaşkınlık yaratıyorlar. Bu Montblanc kalemleri, kapak kısmındaki ay fazları göstergesi şeklinde otomatik bir saat mekanizmasını da bünyelerinde barındırarak, çok daha etkileyici hele geliyorlar. Ayrıca yıldıztaşından cama ve beyaz altın ay fazı diskine de sahip olan bu kalem,  kapağının merkezinde de Montblanc logosunu barındırıyor.

Johannes Kepler High Artistry Stella Nova Limited Edition 1

1.5 Milyon Dolar

Johannes Kepler High Artistry Stella Nova Limited Edition 1Son olarak markanın 1.5 milyon dolarlık sanat eserini huzurlarınıza getiriyoruz. Toplamda 570 pırlantayı ve 5,294 adet safir kristali bünyesinde barındıran bu havalı Montblanc kalemi, tamamıyla hayranlık uyandırıyor. Ayrıca uç kısmında bir elmasa, pusula benzeri bir tokaya ve baş kısmında büyük bir pırlantaya da sahip olan bu güzel kalem, Porzellan Manufaktur Nymphenburg tarafından tasarlanan porselen standıyla birlikte satışa sunuluyor. Standın üzerinde ise Keplerin gezegen çizimleri yer alıyor. Aynı zamanda bu etkileyici kalemle birlikte Kepler’in Güneş Sistemi modelinden ilham alınan bir çift de kol düğmesi hediye ediliyor.

Üst düzey kalemleriyle 110 yılı gerisinde bırakan Montblanc, tarihin önemli isimlerini onurlandırmaya devam ediyor. Astronominin Prensi olarak bilinen Johannes Kepler için tasarlamış olduğu pahalı ve göz alıcı kalem modelleriyle de bizleri yine kendisine hayran bırakıyor. Peki, Montblanc tarafından meydana getirilen bu gösterişli kalem modellerinden siz olsanız hangilerini tercih ederdiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum