Yatırım yapmaya başla!

Evrenin Işıltılarını Taşıyan Saat: “Astronomia Tourbillon Baguette”

Evrenin Işıltılarını Taşıyan Saat: “Astronomia Tourbillon Baguette”

Yazımızın başlığını okuduğunuzda, yine sıradan bir aksesuar yazısı olarak düşünmüş olabilirsiniz. Ancak bu saatin şimdiye kadar görmüş olduğunuz ürünlerden oldukça farklı olduğunun garantisini verebiliriz. 1986’dan beri sektöre yön veren firmalardan biri olan Jacob&Jo., geçtiğimiz yıl Astronomia Tourbillon isimli kol saatini piyasaya sunmuştu. Aksesuar dünyasında tasarladığı farklı tarzlarla dikkat çeken firma, bu kol saatiyle dünyanın en pahalı saatleri arasındaki yerini de perçinlemiştir.

Ülkemizde daha çok erkeklerin kullandığı bir aksesuar olan kol saati, teknolojiyle verdiği savaştan da üstün çıktı. Çevremizin dijital ürünlerle donatılması, kimilerinde kol saatine artık gereksinimin kalmadığını düşündürse de Jacob&Co. gibi hatırı sayılır markalar, bu görüşü yıkmayı başardı. Tabi ki böyle bir algıyı değiştirmek o kadar da kolay değil. Bunu nasıl başardığını dilerseniz hep birlikte öğrenelim.

İşte karşınızda evrenin ışıltısını yansıtan kol saati!

Jacob&Jo. Astronomia Tourbillon Baguette

1.015.000 Dolar

Jacob&Jo. Astronomia Tourbillon BaguetteSaatçilik sektöründe bir çığır yaratan Jacob&Co. tasarımı, evrenin kusursuz işleyişinden ilham alınarak tasarlanmıştır. Hatta ilhamdan daha öte, bu saat direkt olarak kozmosun unsurlarını üzerinde taşımaktadır. Aşağıdaki resimleri detaylı bir şekilde incelediğinizde, saatin bu ayrıcalıklı öğelerini çok daha iyi anlayacaksınız. Yani dünyamızın evrendeki yerini ve güneş sisteminin gezegenlerini, kusursuz bir biçimde gözler önüne seren saat hem gerçek hem de mecaz anlamıyla evreni bağrında taşımaktadır.

Jacob&Jo. Astronomia Tourbillon BaguetteAstronomia Tourbillon Baguette’nin diğer özelliklerine baktığımızda, ürünün birçok değerli materyal ile tasarlanmış olduğunu görüyoruz. Şöyle ki saatin gövdesindeki dünya minyatürü, tamamen el işçiliği ile renklendirilmiş ve saf titanyumdan imal edilmiştir. Buna ek olarak, 18 ayar kırmızı altından üretilen saatin gövdesindeki ay tasarımı da tüm dünyanın beğenisini kazanmıştır. Çünkü bu büyüleyici ay şekli, 288 fasetli yuvarlak kesim elmas ile işlenmiştir. İşte bu büyüleyici dizayn, 60 dakika boyunca bağımsız bir eksen etrafında dönerek; kendisine gelen ışınları farklı açılarda yansıtmaktadır. Son derece yenilikçi bir tasarım olan bu saatin ekranı, her 20 dakikada bir tam yörünge dönüşü yapıyor.

Sonuçta, Jacob&Co.’nun bu çalışması, modern takı alanında kusursuz bir ilki temsil ederek karşımıza çıkıyor. Buna ek olarak farklı dişli bir sistemine sahip olan Astronomia Tourbillon Baguette’nin 50 milimetrelik bir gövdeye sahip olduğunu da verdiğimiz bilgilere ekleyelim. Tüm bu özelliklere sahip olan saatin fiyatı da normal değerlerin epey üstünde! 1.015.000 dolara satışa sunulan saat, gerçek anlamda bir servet.

Oldukça yüksek olan Astronomia Tourbillon Baguette’nin fiyatı, yalnızca milyonerler tarafından karşılanabilir. Peki, siz de bir milyoner olsaydınız; bu Jacob&Co. ürününü satın almayı düşünür müydünüz? Sonuçta, bileğinizde evrenin ışıltılarını taşıyabileceğiniz bu saat gerçekten de muazzam görünüyor, değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum