Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin Volante Concept ile Uçan Araba Sınıfına Hazırlanıyor!

Aston Martin'de kolay ulaşım adına gökyüzü taksi projesini gösterdi. Volante adındaki uçan araç da lüks anlayışla üretilecek.
Aston Martin Volante Concept ile Uçan Araba Sınıfına Hazırlanıyor!

Pratik hava taşımacılığı konusunda normal olarak büyük ataklar otomotiv şirketlerinden geliyor. Aston Martin’in en başta farklı bir boyut ve amaçta şekillendirmek istediği Volanta Concept uçan aracının yeni hazırlığının normal bir otomobil olması üzerine yapıldığını öğrendik. Dünyanın sıkışık trafiğine karşı bulunan çözüm, otomobilleri gökyüzüne çıkartıyor. Sunulan kavramların temelinde yine elektrik gücünün olduğunu görüyoruz.

Diğer kısımlarda söz sahibi araç şirketleri, EV araç ve özellikle otonom alanlarındaki çıkışlarıyla dikkatleri üzerinde toplayan firmalarla ortaklık kuruyorlar.

Volante Vision Yapımında Rolls Royce’de Rol Almış

Rolls-Royce, EVTOL Flying Taxi Concept projesini göstererek, değişik açılarda iniş kalkış yapabilen uçan taksinin teknolojisinden bahsetmişti. İki İngiliz firma yapmak istekleri ve dijital ortamda sundukları yeni dünya taşıtlarının birbirlerinin arasında bilgi alış verişiyle ortaya çıkarıldığından söz ettiler.

Rolls Royce’nin plc’de geliştirdiği uçuş sistemlerinin aynısını Aston Martin‘le paylaştığı aktarıldı. Elektrik gücüne dayanan Volante ve R.R plc, 500 kW‘lık elektrik gücüyle hareket edeceği ve havada gereken enerjiyi M250 gaz türbininden alacağı söylendi.

Aston Martin Volante’de Ağırlıklı Gövde Yapısına Odaklanmış

Aston Martin Volante'de Ağırlıklı Gövde Yapısına Odaklanmış Eskiden uçak motor yapımında bulunan R.R, anladığı kısımdan ilerleyerek gövde tasarımı Aston Martin‘e bırakmış. Volante, dikey iniş ve kalkış teknolojisinden yaralanıyor. Böylelikle cadde ve sokakların ne kadar dar veya geniş olduğu uçan taksi için sorun olmaktan çıkıyor. Digital resimlerde F1 araçları andıran bir ön kanat tipi ve sivri burnunun kenarlarından verilen pervaneler can alıcı noktası gibi duruyor.

Aston Martin Volante Audi – Airbus ortaklığı ile bizlere gösterilen hava taksisi gibi otonom olarak üretilmesi planlanıyor. Cranfield Üniversitesi Havacılık Çözümleri ile beraber oluşturulmak istenen Volanta Vision’da markanın lüks anlayışını taşıyacak donanımlarda olacağı söylendi. Yukarıda verdiğimiz video da kısa süreli kokpit kısmının kaliteli duruşu gösteriliyor.

Volante hakkında konuşan Aston Martin CEO’su Dr. Andy Palmer, “Kentsel alanlardaki nüfusun büyümeye devam etmesiyle birlikte, kasaba ve şehirlerdeki tıkanıklık giderek zorlaşacak. Volante Vizyon Kavramı, saatlik işe gidip gelmemize olanak tanıyacak, yani çalıştığımız yerden daha uzakta yaşayabileceğimiz anlamına geliyor. ” dedi.

Hibrit – elektrik gücüne dayalı otonom uçan araçlar çoğaldıkça anlıyoruz ki önümüzdeki 20 yıl içerisinde gökyüzünde yolculuk edeceğiz. Şehir tıkanıklığının önüne geçilerek, psikolojik anlamda da insanların rahat hareket edeceği anlamına geliyor. Bakalım bu uçan taksiler için hangi tarih gösterilecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum