Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin Vantage AMR Pro: GT4 Ruhu Tekrar Beden Buldu!

Aston Martin, Vantage süper coupesini GT4 yarışçısına çevirdi. Hem de devasa bir rüzgarlıkla! İşte Vantage AMR Pro...
Aston Martin Vantage AMR Pro: GT4 Ruhu Tekrar Beden Buldu!

En son sizlerle AMG V8 ile hayat bulan Aston Martin D11‘i incelemiştik. İngiliz marka bugünlerde başka bir modeline yani Vantage’ye biraz pist tozu yutturmuş. Aston Martin’in 2005 yılından beri yüzünü her şekilde güldüren Vantage, el yapımı duruşu şimdi biraz daha işleme tabi tutuldu.

AMR Pro bazı unsurları sabit bırakılıp dış kısımdan hafifletilerek ve downforce’yi en iyi şekilde sağlayacak ek parçalarla tekrar ele alındı. Vantage’nin etrafına biraz göz gezdirdiğimizde karşısında duran en güçlü rakibi Porsche 911 Turbo! Değişimle beraber level atlayan Vantage, GT2 kulvarına havalı bir geçiş yaptı.

Uzaklardan fark edilmeme gibi derdi olmayan Vantage AMR Pro’nun değişimleri göz alıcı olmuş.

Kaput ve ön liplerde, otomobillerin hafiflik mimarı olan karbon fibere baş vurulmuş. Sarı çizgiler de koyu renk yeşil boyasında afilli duruyor.

Vantage’yi hazırlayan saldırımı timi, yan kısımda da iyi iş çıkarmış.

Siyah Michelin Pilot Sport Cup 2’li jantların, yine belirgin olan sarı kaliperlerini görüyoruz.

Geldik aman tanrım kısmına! Önde başlayan parlak siyah rüzgarlık, yan kısımdan arka difüzöre kadar takım halinde getirilmiş.

Arka bagaj kısmına Vantage’den bağımsız duran ve yere bastırma kuvvetinin baş elemanı olan rüzgarlığı fazlasıyla büyük tutulmuş.

Yapılan testler sırasında aracın çıkardığı seslerin gerçek manada adrenalin salınımına neden olduğu söyleniyor! Resimde de tam olarak yürek hoplatan melodilerin çıktığı yeri görüyoruz.

İç kısma baktığımızda, sadece kupa kısmında uygulama yapılmış. Kokpit parçaları ve malzeme yapıları standart Vantage’de olanlarla aynı.

Fark olarak sayabileceğimiz malzemelerin nubukla kaplanması ve racing koltukları diyebiliriz.

Vantage AMR Pro, mühendisler tarafından biraz oynama yapılmış 4.7 V8 ile hareket ediyor. İyi de neden Zagato‘da da kullanılan V12’ye yer verilmemiş!

Ufak kalibrasyonlardan sonra motor değerlerine baktığımızda; 436’dan 509’a yükseltilen güç artışını görüyoruz. Aldığımız bilgilere göre de 4 saniye kalkış süresinin yavaş olduğu söyleniyor. Bence de yapıya göre zayıf kalınmış.

Dış kısımdan büyüleyici bir yapıya bürünen Vantage, gösterdiği performans rakamıyla ağır yapısını üstünden atamamış. O zaman bu kadar rüzgarlıklar değişen sistemler ne için yapıldı! Sonuçta emek harcanıp yapılmış ve görünüm olarak gayet akıcı.

İç kısma fazla dokunulmamış çünkü amaçları arasında Dodge Demon gibi drag kralı olmak yok. 509 hp’ye çıkartılan motor için üstüne basılarak akla zarar kükremeler yaptığı doğru olmuş olsa da standartından kat kat heyecan katmadığı sürece efsane olacak ilgi olamayacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum