Paylaşım

Aston Martin Vanquish Zagato Ailesine Şaşırtıcı İki Üye Daha Kattı!


 

Aston Martin'in olağanüstü spor arabaları Vanquish Serilerine iki yeni üye daha katılıyor. İşte detaylar...

İngiliz Aston Martin, Vanquish Zagato ailesine biri üstü açık olmak üzere Shooting Brake tarzı iki yeni modelin fotoğraflarını yayınladı. Oldukça yeni olan Vasquish Zagato serisine coupe kasa yapılarından sonra adeta takviye kuvvetler geldi.

İmaj ve kalitesinin simgesi haline gelen Aston Martin modelleri, kararlı kasa yapılarıyla müşterileri ile buluşacak.  Zagota ile 50 yıllık ortaklığını kutlamak amacıyla çıkartılan modeller her biri şaheser niteliğinde. Platformlar V12 üzerine kurulup Speedster ve Shooting Brake’de de aynı şekilde devamı sağlanacağı söylendi.

Aslında 4 modelden sadece Shooting Brake’in perdesi kalkmamış. Sonuçta spor araba sınıfında alışık olmadığımız ve merak ettiğimiz tek kasa yapısı o oluyor!

Normalde en hızlı wagon araçlar üyesi olan CLS 63 AMG tarzı bir yapı bekliyorsanız yanılıyorsunuz! Zagato Shooting Brake iki koltuklu ancak oldukça pratik araba olacağı söylendi.

Yeni Shooting Brake’de benimsenecek olay, seriye yakışır şekilde tamamen kişiye özel olacağı bildirildi.

Zagato Serileri üretim adet toplamı 325 ile sınırlandırılmış. Buna göre 99 Coupe, 99 Volante, 99 Shooting Brake ve 28 adet Speedster olarak rakamlar belirlenmiş.

Bu kısımda gördüğümüz en spesifik ve sınırlı olan Speedster oluyor.

Fiyat konusunda da tüyolar veren Aston Martin, Shooting Brake’nin tahmini 650 bin-750 bin $ ve Speedster’ın da 1 milyon Sterlin civarlarında olacağını hissettirdi. Kırmızı örtüler altında gördüğümüz bu İngiliz ateş topları spor araba dünyası dışında başka segmentleri de sallamaya geliyor.

Yolları kazıyacak düzeyde koyulan V12‘lerin güç artışlarında neler olacak henüz bilmiyoruz. Ailenin 4’e çıkarılması İngiliz firma tarafından baktığımızda, bazı noktalara fazla takıldığı ve bu konular üzerine aşırı yoğunlaştığını da görmüş oluyoruz. Gerçek anlamda her bir Vanquish Zagato tutkuyla inşa edilmiş!

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın