Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin Valkyrie Hypercar’ı Silverstone Pisti Asfaltını Parlatıyor!

Aston Martin'in pistlere sunduğu ve ilerleyen zamanlarda hipercar kategorisini şekillendirecek Valkyrie Hypercar'ını Silverstone Pisti'ne getirdi!
Aston Martin Valkyrie Hypercar’ı Silverstone Pisti Asfaltını Parlatıyor!

Aston Martin, Le Mans yarışlarına karar almasının ardından ortaya acayip duruşlar gösteren aşırı güçlü bir model çıkardı. Markasının Valkyrie adını verdiği bu hipercar aracı, bazı tabuları yıkmanın peşine düştü. Toyota’nın GR Super Sport girişi ardından, zorlu parkurları Koenigsegg’in de düşündüğünü sizlerle paylaşmıştık.

İngiliz marka modellerinin farklı bir konumunda değerlendirilen aracını, siyah üzerine kırmızı desenleriyle görüyoruz. Sanki karşımızda Spider Man duruyor. Getirildiği yer de  Aston’un 10. tesisi olan ve araçlarını geliştirdiği yeni test merkezi Silverstone.

Yeni araç geliştirme ve test merkezi, en güçlü arabayı misafir ediyor.

Direksiyonun başında spesifik Zagato ailesinin de geliştirilmesine yardımcı olan, baş test pilotu Chris Goodwin bulunuyor. Valkyrie’nin adım adım hazırlanışını ve teknik bilgilerini paylaşmıştık. Aston cephesinden iddialar çok büyüktü ve aracın henüz çıkarılmadan ki tanımı “dünyanın en uç yol arabası” olarak nitelendirilmişti.

Red Bull Advanced Technologies ve AF Racing’in işbirliğinden doğan hiper otomobilin, 2019 yılının sonlarına doğru müşterilere teslim edilmesi bekleniyor.

Hipercar Valkyrie için 1.000 kişi alım listesine girmişti.

Şu var ki bu otomobile o kadar kişi sahip olamayacak. Gerekçesi de, aynı Lamborghini CEO’sunun “ayrıcalıklı olmalıyız ve çok fazla araç üretmemize gerek yok” demesiyle aynı mantıkta, Aston da aracının dünyada az sayıda olmasını istiyor. O yüzden de bu olağanüstü hız aracına 150 kişi sahip olacak.

Aston Martin Red Bull Racing’in Teknik Sorumlusu Adrian Newey “Nihayet oturduğum ve bu arabanın nasıl göründüğünü çizmeye başladığımdan beş yıl sonra Aston Martin Valkyrie’nin çalıştığını görmek çok duygusal bir gündü. Görüş açısında meydana gelen değişiklik ve gürültü, şimdi ne yapması gerekiyorsa onu hareket ettiren ve dinamik olanı yapıyor.” dedi.

Aracın güç merkezinde düşündürücü geliştirme hareketleri yapılmıştı.

Belki yakın gelecekte seslerini çok nadir duyacağımız doğal emişlerin 6.5L V12 ile canlanmış hali olan Valkyrie, içerisinde 1.000 beygir ve 749 nm tork üretiyor. Dahasında, Rimac ve Integral Powertrain tarafından geliştirilen bir elektrikli motorla birleşen atmosferik, ekstra 160 ps ve 280 nm tork alıyor.

11.100 devire kadar dönebilen motor, en sonunda 1.160 ps ve 6.000 rpm’de 900 nm torku açığa çıkartıyor. Aston Martin Lagonda Başkanı ve Grup CEO’su Andy Palmer, “Aston Martin Valkyrie, teknolojik olarak başka bir şeyin ötesindeki bir pakette, rakipsiz performans seviyelerine sahip olarak, sizin ve benim hiper araba olarak tanıdıklarımızı yeniden tanımlamaya devam ediyor. Chris’in bugünkü gösterimi tam hızda sunulmamasına rağmen, aklımda bu muhteşem devre etrafındaki potansiyelini tam olarak ortaya çıkarmak için bir gün geri döneceğimize dair hiçbir şüphe yok.” dedi.

Minimum kütle maksimum güç mantığı ile üretilen modelin, hafifliğini avantaja çevirmesi sonrası kalkış hızının 2.5 saniye altında olması bekleniyor. Kocaman olarak gördüğümüz 6.5L V12’nin bile toplam ağırlığının 260 kg‘ye düşürülen hipercar’ın aşırı hızlı olmaması için bir neden göremiyoruz. Belki kulaklarınızın pasını yeniden silmek istersiniz diye Aston Martin Valkyrie’nin motor sesi videosunu sizler için aşağıya ekliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum