Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aston Martin, Valkyrie V12 Motorunun Sarsıcı Değerlerini Sundu!

Aston Martin, hiper modeli Valkyrie'nin doğal emişli motorunun teknik özelliklerinden bahsetti!
Aston Martin, Valkyrie V12 Motorunun Sarsıcı Değerlerini Sundu!
HABER GİRİŞ

Aston Martin, “ölmekte olan bir ırkın son savaşçısı” olarak çıkartacağı Valkyrie modelinin hangi güç aralıklarında olacağı ve neler yapabileceğinden bahsettiler. Geçen ay resmi görselleriyle gelen Aston Martin Hypercar, önceden gösterilen yapısal duruşlarını doğrulamıştı. Marka direktörü hıza odaklı yapılan hiper modelin aslında 2017 yılında %95’nin bittiğini, kalan %5’lik kısmında ise mükemmelleştirmeye yönelik hareketlerin yapıldığını söylemişti.

Mühendislerin en çok vakit harcadığı kısım olan motor değerleri hakkında inanılmaz rakamlar söylendi. Kusursuza yakın imal edilen gövde yapısıyla Valkyrie, en tepe süratlerde her daim sizi yerde tutabilecek aerodinamik ögelere sahip olacak!

Motorun değerleriyle birlikte ağırlığı şaşırtıyor!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Coswroth ile ortak bir süreçte geliştirilen ünite, 6.5 litrelik bir V12’ydi. Doğal emişli! Resmiyet kazanmadan önce İngiliz hiper otomobilin 1.000 beygire yakın seyredeceği söylenmişti. Bunu daha da ilerilere taşıyan şirketler gücü, 1.130 ps‘te sabitlemişler.

Devasa atmosferik motor, 740 nm tork üretecek. V12 için “içten yanmalı motorun nihai ifadesi” olarak nitelendiriliyor. Motor, 11.100 RPM devir çevirebiliyor.

Yukarıda bahsettiğimiz 1.130 ps’in içerisinde yardımcı bir hibritin de gücü var. Aston Martin Valkyrie’nin yüksek hızlara çıkışına 155,9 beygirle elektrikli bir motor yardımcı olacak.

GCM Yatırım Banner
Valkyrie sadece 206 kg’lık bir motorla hareket edecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Aston Martin motor parçalarını birleştirirken titanyum contalar, kütük işlenmiş bir krank mili ve F1-spec pistonları kullanmış. Motor ayrıca son derece sıkı toleranslar için tasarlanmıştır ve tüm bileşenler “minimum kütle ve maksimum güç” için optimize edilmiş. Bu odaklama sonucunda motor sadece 206 kg ağırlığında ölçülmüş.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Aston Martin RapideE’nin EV Motoru ve Nerede Üretileceği Kesinleşti!

Cosworth, V12’nin emisyon ve dayanıklılık gibi hedeflerini tutturmuş. Yeni teknolojilerin ışığında doğal emişli bir canavarın hibrit ile buluşturulmasında, istenilen değerlere nokta atışı yapılmış.

Motor üzerinde çalışan ekibin en başından beri V12 motorun sesi, oluşacağı parçalar, sınırları, ölçütleri, ağırlığı hesaplanıp kısaca “sıra dışı” bir şey yapmak istemişler. Dünyaya sadece 150 adet servis edilecek hız odaklı Aston modeli için geri sayım başladı. Kulaklarınızın pasını silmek isterseniz Valkyrie’nin motor sesi aşağıdaki videomuzda!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.