Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin SUV Modelin Çalışmasının İsmi Belli Oldu!

Lamborghini Urus'tan sonra en hızlı SUV Aston Martin'den geliyor. Ayrıca çıkış ismi DBX olarak lanse edilse de İngiliz marka daha farklı düşünüyor.
Aston Martin SUV Modelin Çalışmasının İsmi Belli Oldu!

İngiliz marka uzun süredir SUV bir model üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. En hızlı Lamborghini Urus SUV‘dan sonra hiper klasmanda işler bir anda değişmişti. Dünyanın SUV’a yönelmesi, gördüğümüz gibi spor araba üreticilerini bile çizgisinden çıkardı. Sizlere bu aracın DBX isminde geçen sene nasıl olacağı hakkında bilgiler sunmuştuk.

Önceki içeriğimizde de bahsettiğimiz gibi eski adıyla DBX, yeni ismiyle “Varekai” Galler’de açılan 200 milyon dolarlık bir tesiste üretilecek. “Nerede olursa olsun” anlamına gelen Varekai, marka içerisindeki en yüksek benzinli üniterle ele alınacağı söylendi. Karoser olarak Vanguish ve Vantage‘den büyük esintiler var. En başta modellerin “V” harfi ile başlaması! Resmen model çarpıştırılması ve sonucunda güzel bir 4×4 örneği alınması olmuş.

Varekai için yaklaşık 750 kişilik bir ekip kuruluyor.

Özel yapım olacak Aston Martin SUV için işinde en iyilerin olmasına dikkat edilecek.

Tam şeklinin nasıl olacağı kesin değil.

Görseller bu aracın tek kapılı olduğu gösteriliyor. Ön bilgilendirme bu şekilde verilmiş olsa bile sonradan kapı eklemesi yapılabilir.

Ya da şirketin amacı gerçekten spor arabadan uyarlanan hızlı tek kapı SUV yapmakta olabilir.

Motor kısmında işler yine AMG’ye düşecek.

Yollara çıkışı geçen sene gerçekleşen yeni nesil Aston Martin DB11’in kalbinin AMG’den nakledildiğini söylemiştik. Varekai için de 4.0L çift turbolu V8 düşünülüyor. Yalnız V12 kısmında kendi motorlarını kullanabilirler.

İsmi de belli olduğuna göre eski ismiyle DBX’in çıkışı kesinleşti. Bentley ve Lamborghini için olabilecek en sıkı rakip diyebiliriz. İngiliz firma beklediğinin karşılığını fazlasıyla alacaktır. Çünkü yapısı gereği plastikten uzak alüminyum tabanlı parçalarıyla kalitesini bir defa daha ortaya koyacak.

Çıkış tarihi belli değil ancak tanıtımının 2019 yılında yapılıp yollara çıkarılması da 2020 yılını bulacağını düşünüyorum.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum