Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin & Red Bull Hipercar’ı Valkyrie’nin Resmi Fotoğrafları!

Aston Martin'in değeri 3.2 milyon dolar olacak hiper otomobili Valkyrie'nin resmi görselleri geldi!
Aston Martin & Red Bull Hipercar’ı Valkyrie’nin Resmi Fotoğrafları!

Hiper otomobil konusunda kendini uzun zamandır göstermeyen Aston Martin, Ekim ayında V12 motorla Valkyrie’yi kesin olarak üretileciğini söylemişti. Aracın çok uzun zamanlar öncesinde planlandığını biliyoruz. En çok beklenen Aston haline gelen Valkyrie, markanın kusursuz işleyiş biçimini üzerinde taşıyacak. O yüzden İngiliz marka için sürenin bir sorunu yok.

Aston Martin’in Instagram sayfası, 3 yeni fotoğrafla modelin bir kısmını gösterdi. Marka direktörü Valkyrie’nin %95’lik kısmının tamamlandığını bildirdi. Öncesinde motor bilgileri de verilmişti.

Karoser görünümü önceki gönderimlerle uyumlu!

Ön kısmından sanırız bilerek görsel yayınlanmamış. Ortası boşluklu bir yapıda mı yoksa değiştirildi mi şu anda bilmiyoruz. Profilde, önceki prototiplerde gördüğümüz gibi kapı altlarına boşluk verilmiş.

Gövde rengi zıt tonlarda. Mavi başlayarak arka kısma doğru mora dönüşüyor. Tampon yine karbon liplere sahip. Hiç bir hipercarda görmediğimiz bir çamurluk yapısı da Valkyrie’yi özel kılıyor.

Beklendiği gibi kokpit tamamen karbon fiber malzemeden oluşturulmuş!

Aston Martin ve Red Bull bu aracı Hypercar kategorisinin daimi üyesi yapmak istiyor. Valkyrie’de sadece gerekli malzemelerle birlikte onların hafif olmasına dikkat edilmiş.

F1 benzeri direksiyon, yarış tipi emniyet kemerleri ve ekranlar. Farklı amaçlar için koyulan ekranlar birisi yolcu kısmında ve sürücüye dönük şekilde konumlandırılmış.

Araçtaki aerodinamik yapının kusursuzluğu üst kısımdan daha net belli oluyor.

Üstten verilen görüntüde kaput havalandırmaları, tavan şekli ve arka kısma uzanış hali, aracın yapacağı hızlara karşı tetikte tutmak için tasarlanmış. Motor konusuna da değinecek olursak; Aston Martin, doğal emişli bir V12 kullanacağını onayladı.

6.5L hacmindeki üniteye Porsche’nin bir kısmını satın aldığı Rimac‘ın yaptığı, Kinetik Enerji Geri Kazanım Sistemi (KERS) koyulacağı söylendi. Elektriğe dayalı bu hiper aracın toplamda 1.130 ps güç üretmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımızda aracın 2.5 saniye civarlarında kalkış, 350 km/h civarlarında son sürate ulaşabileceğini söylemiştik. Ancak markadan gelen iddialı sözlere göre Valkyrie’nin aşırı hızlı olacağı aktarıldı.

Yani şaşırtmaca hız rakamları değişerek, sanırız 400 km’nin üzerine çıkılmaya çalışılacak. Aston Martin’in en hızlı karbon aracı hakkındaki bilgiler şimdilik bu kadar. Bakalım diğer bölgeleri ne zaman gösterilecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum