Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin’den Klasik Araç Kullanıcılarına “Elektrik Motoru”

Aston Martin, yakın gelecekte klasik araç müşterilerinin çekeceği sıkıntıları erkenden gidermek istiyor!
Aston Martin’den Klasik Araç Kullanıcılarına “Elektrik Motoru”

Aston Martin Works, dünyada bazı kişilerin çok sevineceği bir işe hazırlanıyor. Bildiğimiz gibi dünya otomobil şirketleri köklü bir revizeye girerek üretim tesislerini farklı bir alan için hazırlamaya başlamışlardı. VW, EV araç çalışmalarını daha kapsamlı tutmuş son içten yanmalı motorları ürettiğini söylemişti.

İngiliz Aston Martin’de sonraki yıllarda klasik araç sahiplerinin sıkıntı çekmemesi için “dünyanın ilk tersinir EV güç aktarımına dönüşümleri” dikkat çekici projesine başlıyor. İşte detaylar…

Aston Martin, gelecekteki mevzuatların klasik araçları engelleyebileceğini söylüyor!

Farklı Avrupa ve Çin gibi ülkeler orta bir hızla ülke sınırları içerisinde fosil yakıtlı araçları yasaklıyor. Global dünyada bu yasakların tahmini olarak 2025 – 2030 yılları arasında tavan yapması bekleniyor.

Aston Martin “Heritage Car” yani miraslarına elektrikli motor geliştirerek oluşabilecek sıkıntıları ortadan kaldırmak istiyor.

İngiliz marka zaten hali hazırda Rapid E için bir motor geliştiriyor!

Klasik Aston EV’lerin ilk çalışması 1970 DB6 Mk2 Volante modelleri üzerinde olacak. Sistem, kaput altındaki benzinli motorun tamamen sökülüp yerine güçlü bir elektrik koyulmasını kapsıyor. Araçta kurulu olan elektrik tesisatının da yenileme kapsamında değiştirilebileceği söylendi.

Aston Martin Works yakın gelecekte miras EV dönüşümleri sunmaya başlayacak. İlkinin 2019’da başlaması planlanıyor.

Birçok kişi büyük değişimi “inanılmaz” olarak nitelendirdi.

Klasik araç sahipleri yakın gelecekte belkide otomobillerini kullanamayacaklar. Trafiğe çıkmaları yasak olacak. Bu, 2 milyon dolara satılan 007 James Bond GoldenEye hatırası DB5 ile sokaklarda gezilememesi demek oluyor.

Aston Martin’in eski ama paha biçilmez araç çalışmasının ekstralarında kokpitte de birtakım eklemeler yapılacağı söyleniyor. İç mekanda fazla tadilat yapılacağını düşünmüyoruz.

Londra’nın Mayfair semtinde açılan bir bayide hatırlarsanız klasik Aston Martin’lerin sıfırları satılıyordu. İsteyen kişiler eski arabalarını orijinal şekilde restore ettirebilecekti.

Aston Martin markasının neden bu kadar özel olduğu konusu artık kafanızda iyice şekillenmiştir. Yeniyi her zaman en sağlam şeklinde korurken, klasiklerini de nasıl koruduğunu şimdi daha iyi anlamış olduk. Ancak insanın kanına işleyen o motor sesleri olmadan klasik bir Aston Martin ne kadar çekici olur, bilemiyoruz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum