Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin’in DBX’i SUV Olsa da Drift Moduyla Tek Kapı Spor Araba Hissiyatı Verecek!

Aston Martin, ilk SUV aracı DBX'in farklı sürüş modlarına "drift"i de ekleyeceğini açıkladı!
Aston Martin’in DBX’i SUV Olsa da Drift Moduyla Tek Kapı Spor Araba Hissiyatı Verecek!

Orta segment üreticilerinin SUV alanında yaptıkları bir yana, bünyesinde amiraller barındıran premium üreticilerde, işin rengi daha farklı oluyor. Kendinden başka sınıfları yok etmekle tehdit eden SUV’ların Aston’dan gelen örneği daha acayip hale bürünmeye başladı. Fevkalade işleriyle sürekli gündemi kendi üzerine geçen İngiliz marka, 7.6 milyon dolarlık DBS GT Zagato ile bünyesindeki en pahalı aracı yapmıştı.

DBX isminden sonra Varekai olarak anılan Aston Martin SUV, performans üzerine kurulu bir şekilde düşünüldü. Konfor donanımlarında eksik bir şeyin olmamasına karşı şimdi de aracın sürüş zevklerini yükseltmek için bir Drfit modu seçeneğinin verilebileceği konuşuluyor!

DBX’te sona yaklaşılırken, şirketi onun gizli özelliklerini söylemeye başladı.

Peki zemin yüksekliği fazla olan bir aracın drift moda sahip olması? Bu soruları belki geç soruyoruz. Mühendisliğin şimşek hızındaki çözümler dünyasında elbette bunun bir dengesi ayarlanmıştır. Kayma eyleminde daha çok yanlara yatacak DBX’te, aklımıza ilk gelen seçilen drift modunda aracın havalı süspansiyonunu olabildiğince aşağı çekmek.

Aston Martin’in ilk SUV’undaki bu özelliğe karşı ikinci teorimiz; sürücü kayma eğilimine geçtiğinde araç bunu bir yere kadar yapmasına izin veriyor olabilir. Ağırlık merkezi tabi ki bir süper spor otomobil gibi olamayacağı için ufak zevkler için bir şeyler yapılmış olabileceğini düşünüyoruz.

DBX’in temelinde Urus ve Cayenne gibi rakiplerine karşı hızlı olacağını biliyoruz. Bunun mücadelesi için bizimde önceki yazılarımda yer verdiğimiz gibi, ilk düşünülen V12’nin olabileceğini ancak V8’in bir elektrik destekli olmasını daha yakın görüyoruz. AMG’nin çift turbolusu olursa, destek ünitesiz bile harika işler başarabilir.

DBX acaba ne kadar hızlı olacak! Lamborghini Urus’tan çok da hızlı olabileceğini düşünmüyoruz. Markalardan biri lüks yaşam alanında hacimli motorlarla araç zevkini yaşatırken, bir diğeri tamamen asfaltın en hızlısı olmak için çalışıyor. Aston Martin DBX’in kalkış tahmini yapacak olursak, buna 3.8-3.9 saniye diyebiliriz. Merakla da geleceği söylenen drift modun nasıl çalıştığını görmek istiyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum