Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin CEO’su Dünyaya Hükmedecek Otomobil Şirketlerini Söyledi!

Aston Martin CEO'su Andy Palmer, otomobil dünyasının yanlış ilerlediğini ve bazı yatırımların anlamsız olduğundan bahsetti!
Aston Martin CEO’su Dünyaya Hükmedecek Otomobil Şirketlerini Söyledi!

Aston Martin İcra Kurulu Başkanı Andy Palmer, otomobil geliştiricilerinin ileri dönemlerde nasıl bir pozisyon alacaklarından söz etti. Araçlarımız, henüz çok farkında olmasak da ve tam olarak oturmasa da otomatik sürüş teknikleriyle birlikte, elektriğin süper güçlerini kullanıyoruz. Zor ve binlerce saat, milyonlarca kilometre testine tabi tutulması gereken otomobil teknolojisi döneminden geçiyoruz.

Elektrik, otonoma göre daha az komplike bir gelişim olduğundan tamamı EV konusu Tesla, yarı EV araç motorlarında da Toyota bayrağı taşıyor. Palmer bu bahsettiğimiz yeni araç evreninde bir takım gelişimlerin ortaklıklarla yürütülebileceğini düşünüyor. Firmaların kendi Ar-Ge merkezlerinde milyarlarca dolar harcadıkları parayı kesinlikle saçma bulduğunu söylüyor. Peki ama neden? Gelin neden olduğuna birlikte bakalım!

Palmer’ın Son Motor Üreticileri ve Tüccarlar Birliği Bağlantılı Konferansı sırasında verdiği demeç, iddialı!

Andy Palmer, “Hepimiz milyarlarca aynı maliyetlerde benzer teknoloji geliştiriyoruz ve bu saçmalık. Otomobil şirketlerinin birleşme ve satın almalarla bir araya gelmesinin kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Gereklilikler dahil olan birçok firma için çok fazla olacak. Bir araba geliştirmek için 1 milyar dolar harcayan iş modelinin ardından fabrikaları döndürebilmek ve ölçek ekonomilerini sürdürmek için indirgemek – yüksek koruma ve ucuza satmak zorunda kalınması gerçekleri çıkıyor.” dedi.

Aston Martin CEO’su, dünyadaki tüm otomobille uğraşan şirketlerin aynı iş üzerine ayrı ayrı yatırımlar yaptığını ve işin sonunda karşılığının alınmasının çok zor olacağından söz ediyor. Ki bu konuda bizde kesinlikle haklı olduğunu düşünüyoruz. Konuya tesadüf olarak gördüğümüz Toyota’nın 24 bin adet patentini başkalarıyla paylaşması, en yakın örnek oldu.

Palmer, otonom ve elektrik konusunda birkaç şirketin gerekli yatırımı yaparak, öncü olması düşüncesinde!

İngiliz şirket patronu aktarmak istediği konunun daha iyi anlaşılması adına; Otomotivin aynı hava yolunda Boeing ve Airbus gibi tek el ticarete bağlı olunması düşüncesinde. Otomobil teknolojisinin iki veya üç Mega Şirket tarafından yönlendirilmesi gerekiyor diyor.

Palmer da çoğu analistçi gibi Toyota, BMW, Daimler, Ford, General Motors, FCA, Tata ve Geely‘yi otomobilin merkez firmaları olarak görüyor.

Aston Martin: “Lagonda için gerekli olan teknolojinin bile ortaklıkla sürdürülmesi gerekiyor”

Dünyanın en kaliteli İngiliz araç şirketinden bu gibi sözler onun ne kadar doğrucu, mantıklı ve bir o kadar da ilginç olduğunu açıklıyor. Yine Palmer’ın açıklamalarının birinde, Lagonda’da yapılacak otonom yatırım ve geliştirmesinin işin ehli şirketlerle yapılması, maliyet kısmında avantaj sağlayacak dedi.

Özet olarak Aston Martin’in başındaki isim; otomobillerde bir şeye erişmek ve ona kolay sahip olabilmek için bazı kısımları maddiyat bakımından en büyüklere bırakılıp, kendilerinin onlardan yararlanması gerektiğini vurguluyor. Öteki türlü aslında tek bir mantığı olan otonom için boşa giden milyar dolarların gereksiz olduğunu açıklamak istiyor. Son olarak Palmer, Lagonda’nın seviye 3’e geçmeden şu andaki seviye 2 konumdan direkt olarak seviye 4‘e atlanacağını söyledi. Peki CEO’nun düşüncesi için sizler ne söyleyebilirsiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum