Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin, 2019 Yılı Satış Tahminlerine Göre Üretimde Kısıtlamaya Gidebilir!

Aston Martin, büyük nedenlere bağlı olarak 2019 yılındaki hedeflerin tutturulamayacağını söyledi!
Aston Martin, 2019 Yılı Satış Tahminlerine Göre Üretimde Kısıtlamaya Gidebilir!

2019 senesi çoğu marka için iyi bir dönem değildi. Renault’un bile zarar tahminleri sonrasında Tesla’nın da aynı şekilde bildirimde bulunduğunu görmüştük. İngiliz premium araç üreticisi, geçerli nedenlere dayanarak satış tahminleri üzerinde belirsizliklerin olduğunu aktardı.

Kar marjlarında beklenin çok altında çıkan rakamlar nedeni ile firmanın üretim kısmında bir durdurmaya gidebileceği söylendi. Reuters‘in haberine baktığımızda, 6.100-6.500 arasındaki satış tahmininin tutturulmasının zor olduğu açıklandı. İşte detaylar;

Aston Martin’in 40 milyon Sterlin’lik bir zararı konuşuluyor.

Bunun dolar cinsinden karşılığı ise 49.77 milyon. Taleplerin zaten azaldığını çıkan haberlerden biliyoruz. Kalite seviyesinde hiç bir zaman taviz vermeyen İngiliz şirketi, Brexit belirsizliği oldukça yıprattı.

Önünü göremeyen ve yeterince dış planlama yapamamasına neden olan AB çıkış sürecinde İngiltere’de %22 kadar düşüş yaşandığı bildirildi. Keza Avrupa için de durumlar aynı ve %28 düşüş kaydedilmiş.

Aston Martin’in bu yıl yüzünü güldüren pazar Asya ve Amerika oldu. Çift haneli olarak o bölgelerde iyi satışların olduğu söylendi.

İcra Kurulu Başkanı konu hakkında açıklamalarda bulundu.

İcra Kurulu Başkanı Andy Palmer, “Kısa vadeli toptan satışların orijinal beklentilerimizin gerisinde kaldığını hayal kırıklığına uğrattık.Bugün envanteri ve Aston Martin Lagonda markalarını uzun süre yönetmek için kararlı adımlar atıyoruz.” dedi.

Şu anda olası teslimat sorunları üzerine çalışılıyor. Mecburen üretimde bir yavaşlatmaya gidilecek. Aston Martin, “Mayıs ayında vurgulanan zorlu dış ortam, makro ekonomik belirsizlikler gibi kötüleşti. Bu yumuşaklığın yılın geri kalanında da devam edeceğini ve 2020 için tedbirli bir şekilde planlanacağını tahmin ediyoruz.” şeklinde olaya açıklama getirdi.

Bizim tahminimize göre şirketin kurtuluşu DBX SUV‘un bir anca üretime sokulup, satışlarına başlanması. Lamborghini’de Urus satışlarının rakamlara nasıl yansıdığını sizlere vermiştik. Aynı durum Aston için de geçerli olabilir. İlerleyen zamanlarda bakalım durumlarda nasıl bir değişiklik olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum