Yatırım yapmaya başla!

Assos Global Marka Yolculuğuna Başlıyor

Assos Global Marka Yolculuğuna Başlıyor

1997 yılında yönetim kurulu başkanı Altınbaş’ın “mücevheri modaya dönüştüren marka olma” hedefiyle yola çıkan Assos, büyüme yolunda çalışmalarını başlattı. Patentli ürünlerini 1999 yılında üretmeye başlayan marka, 2002 yılında ilk toptan mağazasını açtı. Ünlü mücevher markası yurt içindeki 6 mağaza sayısını 25’e çıkarmayı planlarken, yurt dışında birçok ülkede franchise sistemi ile ağını genişletmeyi planlıyor.

Şirketin yönetim kurulu başkanı Nusret Altınbaş, henüz adını vermedikleri Avrupalı 300’e yakın mağazası olan bir grupla görüşmelerinin sürdüğünü ve anlaşmak üzere olduklarını söyledi. Altınbaş, bu grubun 50 mağazasında ise Assos ürünlerinin satılacağını belirtti.

Şirketin, mülkiyeti tamamen gruba ait olan ve 2002 yılı itibariyle faaliyete geçen mağazalarıysa şöyle; Marmara Forum AVM, Trump Towers, Metrocity Mark Antalya AVM ve Vialand AVM. Marka yurt içindeki mağaza sayısını 25’e çıkarmayı planlıyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Altınbaş; “Yurt içinde pek düşünmüyorduk; ama sistem artık oturdu. Başvuru almaya başladık. 60-80 metrekare mağaza yetiyor. Güzel yerde 40-45 metrekare de olur. Metrekare birim fiyatı 1000-1200 dolara geliyor. 50-60 bin dolara mağaza kurulabiliyor. Franchise bedeli almıyoruz; ama seçiyoruz. Doğru hizmet şart,” şeklinde görüşlerini bildirdi.

Yurt dışında ise 43 ülkede satış noktaları olduğunu söyleyen Altınbaş, Almanya ve Kazakistan’da franchise olarak yer aldıklarını; Özbekistan, Kırgızistan ve Rusya için de planlar yaptıklarını ifade etti.

Nusret Altınbaş, Assos’un Magic Koleksiyonu hakkında da kısaca bilgi verdi. Koleksiyonun temel özelliği büyük karat efektli olması. Görünüş olarak diğer tasarımlardan pek bir farkı olmayan Magic Koleksiyon’da, daha düşük karatta ürünler yapıldığı için fiyatı da daha cazip. Altınbaş; “Assos tasarımdır ve doğal olarak önemli tasarımcılarla çalışıyoruz. Tasarım bizde, üretim her yerde olabilir. 24 saat üretmek ve 24 saat satmak istiyoruz,” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum