Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Asgari Ücret Pazarlığından Miktar Bekleyenlere Kötü Haber

Asgari Ücret Tespit Komisyonu bugün ikinci toplantısını gerçekleştirerek ekonomik verileri görüştü. Detaylar haberin içerisinde;
Asgari Ücret Pazarlığından Miktar Bekleyenlere Kötü Haber
HABER GİRİŞ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bugün Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ikinci toplantısı için ev sahipliği yaptı. Basına kapalı olarak yapılan toplantının 2,5 saat sürdüğü bildirildi. Toplantıda Hazine ve Maliye ile Ticaret bakanlıklarıyla Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temsilcilerinin ekonomik verilere dair sunum yaptığı söylendi.

Yapılan toplantının ardından Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Sekreteri Pevrul Kavlak ile Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Akansel Koç basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Üçüncü Toplantı için Tarih Verilmedi

Kavlak yaptığı açıklamada, toplantıda sunum yapan bu kurumlardan ilave bilgi talep ettiklerini belirtti. Yapılan sunumun TÜRK-İŞ yönetimiyle değerlendirileceğini ve değerlendirmenin ardından açıklama yapılacağını aktardı.

Üçüncü toplantı için tarihin belirlenmediğini paylaşan Kavlak, kurumun istediği sunumların gelmesinin bekleneceğini kaydetti. Toplantının gelecek haftaya sarkabileceğini söyleyerek görüşünü bildirdi. Erken bir toplantının yapılması durumundaysa dördüncü toplantının gerçekleştirileceğini vurguladı.

Asgari Ücret İşveren Desteği Gündemde

Toplantıda bir rakamın konuşulup konuşulmadığına dair gelen soru üzerine Kavlak, “Bir rakam konuşulmadı. Bundan sonraki toplantı son mu olur bilemiyorum ama artık yavaş yavaş rakam da konuşulmaya başlayacak.” dedi.

GCM Yatırım Banner

TİSK Genel Sekreteri Koç da toplantıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında Koç da kurumların sunumlarına değindi ve talep edilen ek bilgilerin hazırlanmasının ardından tekrar bir araya gelineceğine işaret etti.

Asgari ücret işveren desteğiyle ilgili gelen soru üzerine Koç, önceki yıllarda da olduğu gibi konunun masada konuşulduğunu ve konuyla alakalı taleplerini yinelediklerinin altını çizdi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.