Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aselsan Hissesi 35,6 Milyon Dolarlık İş Haberiyle Sıçradı

Aselsan 35.580.000 ABD doları tutarında mühimmat ihracat sözleşmesi imzalarken, hisseler bu habere olumlu tepki verdi.
Aselsan Hissesi 35,6 Milyon Dolarlık İş Haberiyle Sıçradı
Yorum

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. uluslararası bir müşterisinin son kullanımına yönelik BAYKAR ile Akıncı platformlarında kullanılmak üzere, TOLUN güdümlü mühimmat ihracat sözleşmesi imzaladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamaya göre söz konusu sözleşmenin bedelinin 35.580.000 Amerikan doları olduğu bildirildi.

TOLUN güdümlü mühimmatının ilk ihracat sözleşmesinin yapıldığı belirtilirken müşterinin ortaklığın kamuya açıklanan son gelir tablosundaki net satışların, satılan malın maliyeti içindeki payı yüzde 2,15 olarak belirtildi.

Müşterinin ortaklığın kamuya açıklanan son bilançosundaki ticari alacaklarının, borçlar içindeki payı yüzde 1,19 oranını işaret ediyor.

Aselsan Hisse Sicradi
Kaynak: Paratic Piyasalar

İhracat sözleşmesi açıklaması saat 12.30’da yapıldı. ASELS hisseleri, güne 38,1 liradan başladı. KAP açıklamasının gelmesinin ardından hızlı bir yükseliş sergiledi.

Yüzde 4’e yakın prim yapan hisseler 39,6 liraya kadar tırmandı. Şirket hisseleri haftalık işlem döneminde yüzde 11, aylık yüzde 7 ve yıllık yüzde 195 oranında değer kazandı.

Deniz Yatırım, Aselsan için hedef fiyatını 48,35 TL ve tavsiyesini “al” olarak sürdürdü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu