Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aselsan Hisseleri Net Kardaki %34’lük Artışa Rağmen Düşüyor

Aselsan yılın ilk çeyreğinde piyasanın beklentisi doğrultusunda 1,2 milyar lira net kar sağladı. Hisseleri ise düşüş gösteriyor.
Aselsan Hisseleri Net Kardaki %34’lük Artışa Rağmen Düşüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye’nin savunma sanayinde lider ismi Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2021’in ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. Dün akşam açıklanan verilere göre şirketin net karı geçen yılın aynı dönemine kıyasla %34 artışla 1,2 milyar liraya yükseldi.

İlk çeyrekte pandemiye rağmen büyüme sağlayan şirket, toplam cirosunu yıllık bazda %22 artırarak 3,2 milyar liraya çıkardı. Faiz, amortisman ve vergi öncesi karı ise (FAVÖK) %23 yükselerek 761 milyon TL oldu.

Aselsan hisseleri piyasa beklentisine paralel gelen ilk çeyrek sonuçlarına rağmen düşüş gösteriyor.
Aselsan Hisse Senedi Fiyatı 14,98 TL
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Hisseler Salı günü 15,49 liradan kapanıp, bu sabahki işlemlere 15,35’ten başladı. Açılışın hemen ardından sert düşüş göstererek 14,93 liraya indi. Saat 11.51’de %3,29 düşüşle 14,98 liradan işlem görüyor. 1Ç21 finansallarını bekleyen hisseler, dünkü işlemlerde 15,50 TL seviyesine yükseldi.

Deniz Yatırım günlük analizinde beklentiye paralel gelen net kar rakamları sonrasında, hisseler için “nötr” tavsiyesinde bulundu. Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Prof. Dr. Haluk Görgün, pandemi sürecine rağmen ilk çeyreği büyüme ve karlılıkla tamamladıklarını söyledi.

2021 yılında tedarikçilerini finansal açıdan desteklemeye devam ettiklerini belirten Görgün, 4 bini aşkın tedarikçi firmaya 4 milyar liraya yakın ödeme yaptıklarını açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu