Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dev Anlaşmaya Tepkisiz Kalan Aselsan Hisseleri Günü Kayıpla Geçiriyor

Aselsan bu sabah 35,5 milyon dolarlık yeni iş anlaşması imzaladığını duyurdu. Bu gelişmeler hisseler üzerinde beklenen olumlu etkiyi yaratmadı.
Dev Anlaşmaya Tepkisiz Kalan Aselsan Hisseleri Günü Kayıpla Geçiriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda şirketin yeni yapılan anlaşmasını duyurdu. Yapılan açıklamada uluslararası bir müşterisinin kullanımına yönelik aviyonik sistemlerin ihracatı ile ilgili 35 milyon 538 bin dolarlık sözleşme imzalandığı duyuruldu.

2022 – 2023 yıllarında yapılacak teslimatlardan elde edilecek gelirin, şirketin cirosunu olumlu etkileyeceği ifade edildi. Söz konusu olumlu gelişmeye rağmen Aselsan hisseleri satış ağırlıklı seyrediyor.

ASELS kodlu hisseler saat 16.03’te %0,26 düşüşle 15,11 liradan işlem görüyor.
Aselsan Hisseleri Sınırlı Düşüşte
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Türk savunma sanayinin lider ismi Aselsan, yaptığı işlerle marka değerini yükseltmeye devam ediyor. Şirket hisseleri dün 15,14 liradan kapanıp, bu sabah 15,13’ten açıldı. Ancak yapılan tarihi anlaşmanın hisseler üzerinde olumlu etkisi görülmedi.

Saat 10.10’da 15,23 TL ile günün en yükseğini gördü, sonrasında hızlı bir düşüş yaşadı. 15,02 liraya kadar indikten sonra negatif yatayda kaldı. Yurt içi piyasaların kapanmasına iki saatin kaldığı şu sıralarda ise sınırlı düşüşle işlem görüyor.

Aselsan hisseleri Mayıs ayına 15 liranın üzerinden başlayıp, dar bantta hareket etti. Aylık olarak değerlendirildiğinde en yüksek 15,50 liraya ulaşan hisseler, %1,20 pozitif getiri sundu. Yıllık bazdaki kazancı ise %2,86 ile sınırlı düzeyde gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu