Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aselsan Hisselerinin Bir Aylık Getirisi %52’ye Ulaştı

Aselsan hisseleri 26,62 TL rekoru sonrası %1,30 artıda seyrederken, dönemsel kazancı genişledi.
Aselsan Hisselerinin Bir Aylık Getirisi %52’ye Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS) hisseleri 14 Aralık işlemlerinin başlamasıyla birlikte tavan yaptı. Günün devamında kazancının bir kısmını vererek, sakin alıcılı seyrini sürdürdü.

Şirket hisseleri saat 13.48’de %1,32 artıda işlem görüyor.
Aselsan Hisseleri 26,12 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

26,12 TL’den fiyatlanan hisseler açılışı 26,26 seviyesinden yaptı. Son kapanışta ise 25,76 TL’yi kaydetmişti. İşlemlerin başlamasıyla birlikte 26,62 TL’ye çıkan Aselsan hisseleri tüm zamanların rekorunu kırdı.

Bu değişimin ardından haftalık bazda artışı %13’ün üzerine çıkarken aylık %51,74, yıllık %47,87 oranında prim yaptı. İşlem hacmi bakımından 855.226.263 TL tutarı gerçekleşti.

Aselsan hisselerinde yükseliş isteğinin devam etmesi durumunda ilk direnç 26,5666 olacak. Aşılması gereken ikinci direnç ise 27,0133’ü işaret ediyor. Teknik göstergeler destek seviyelerinin 25,3333 – 25,7266 olduğunu belirtiyor.

Ziraat Yatırım, Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) ile Aselsan Konya Silah Sistemleri A.Ş. arasında imzalanan stratejik işbirliği protokolünün hisselerde nötr etki yaratacağını belirtti.

Söz konusu protokolün; Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi inşaat, makine, elektrik-elektronik, kimya ve yazılım mühendisliği bölümlerinden öğretim üyelerinin, şirketin Konya’da yürüteceği Ar-Ge çalışmaları ile inşaat, yapım, akustik, mekanik tesisat gibi konularda teknik danışmanlığı kapsadığı aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu