Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aselsan Büyümekte Kararlı! Teknoloji Şirketini Satın Aldı

Borsa İstanbul’da işlem gören Aselsan, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada teknoloji şirketinin tamamını satın aldığını duyurdu.
Aselsan Büyümekte Kararlı! Teknoloji Şirketini Satın Aldı
HABER GİRİŞ

Köklü geçmişe sahip olan, yatırımcıların yakından takip ettiği şirketlerden biri olan Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS), finansal duran varlık edinimine yönelik açıklama yaptı. Aselsan, BİTES Savunma Havacılık ve Uzay Teknolojileri Yazılım Elektronik Ticaret A.Ş’nin tamamını (yüzde 100) satın aldığını duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada, şirket idaresinde etkinliğin ve odaklanmanın artırılması, yapay zeka, artırılmış gerçeklik, askeri ve sivil yazılım alanında daha güçlü hale dönüştürülmesinin amaçlandığı belirtildi.

Bu çerçevede şirketin diğer ortağının yüzde 49 payı satın alınarak Aselsan’ın ortaklıktaki payını yüzde 100’e çıkardığı aktarıldı. Söz konusu satın alımın şirketin cirosunu olumlu etkileyeceği ifade edildi.

ASELS, yüzde 5,4 düşüşle kapanışını 38,6 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 3, aylık yüzde 2 düşüş görüldü. Yıllık artış ise yüzde 149 seviyesinde.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.