Yatırım yapmaya başla!

ASELSAN 2019’un İlk Çeyreğindeki Cirosu 2 Milyarı Buldu

Teslimatlarını yılın ilk çeyreğinde devam ettiren ASELSAN’ın, aldığı yeni işlerle siparişleri 9,5 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. Şirket, yılın ilk 3 aylık döneminde 2 milyar liralık ciro elde etti.
ASELSAN 2019’un İlk Çeyreğindeki Cirosu 2 Milyarı Buldu

Türkiye’nin en ünlü teknoloji şirketlerinden biri olan ASELSAN, 2019’un ilk çeyreğinin bittiği şu dönemlerde yaklaşık 2 milyar liralık ciro sağladı. Bununla birlikte sipariş büyüklüğünü artıran şirket, elindeki siparişleri 9,5 milyar dolara taşıdı.

Şirket, Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri, Savunma Sistem Teknolojileri, Radar ve Elektronik Harp Sistemleri, Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik ile Ulaşım, Güvenlik, Enerji ve Otomasyon temel faaliyet alanlarında sözü edilen dönemde çalışmalarını devam ettirdi.

ASELSAN’ın Ara Dönem Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, yılın ilk çeyreğini kapsamakla birlikte, bu zaman içindeki faaliyetlerin ekonomik anlamdaki sonuçlarını gözler önüne serdi.

ASELSAN'ın Ara Dönem Yönetim Kurulu Faaliyet RaporuBunlara ek olarak, Türkiye’nin en önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan ASELSAN; kara, hava, deniz ve uzay platformlarında yüksek teknoloji sistem çözümleri geliştiriyor. Askeri ve sivil haberleşme sistemleri, aviyonik sistemler, elektronik harp ve istihbarat sistemleri, radar sistemleri, atış kontrol sistemleri, komuta kontrol sistemleri, deniz savaş sistemleri, güvenlik sistemleri, ulaşım sistemleri, enerji sistemleri, trafik ve otomasyon sistemleri, güdüm sistemleri, elektro-optik sistem ve ürünlerin tasarımı, geliştirilmesi, imalatı, sistem entegrasyonu, modernizasyonu ve satış sonrası hizmetleri alanlarında teknoloji merkezi durumunda yer alıyor.

Sıralanan alanlarda 2019’un ilk çeyreğinde teslimatlarını yapan ASELSAN, bunlardan ziyade askeri ve sivil gereksinimlere dair yeni siparişler aldı. 2018 yılı sonunda 9,1 milyar dolarlık siparişe sahip oldu.

ASELSAN’ın ekonomik büyüklüğü, elindeki işlerle birlikte yılın ilk 3 aylık döneminde 9,5 milyar doları buldu. Şirketin sipariş defterindeki işlerin teslimat süresi ise ortalama 4-5 yıl.

ASELSAN'ın Ekonomik Büyüklüğü 9,5 Milyarı BulduTeknoloji devi şirketin toplam satışları ise yılın ilk çeyreğinde %46 artış gösterdi. İlk 3 aylık dönemdeki konsolide net satış tutarı 1 milyar 998 milyon 99 bin lira oldu.

2018 yılında ise ASELSAN yine yılın ilk çeyreğinde 1 milyar 251 milyon 39 bin liralık yurt içi satış gerçekleştirmişti. Bu rakamlar %40 artarak 1 milyar 746 milyon 174 liraya yükseldi. Aynı dönemde yurt dışı satışlar ise %121 arttı ve 114 milyon 160 bin liradan 251 milyon 925 bin lira oldu. Bu satışların %12’lik bölümü, yurt dışından verilen siparişlerden elde edildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum