Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Artan Maliyetler Kaporasız Rezervasyon Dönemini Bitirecek

Artan maliyet yüküyle başa çıkmakta zorlanan restoranlar, rezervasyon yaptırmak isteyen müşterilerden kapora talep edecek. Detaylar aşağıda;
Artan Maliyetler Kaporasız Rezervasyon Dönemini Bitirecek
Yorum

Tarihi yüksek seviyelere ulaşan tüketici ve üretici fiyatlarıyla birlikte maliyetlerin yükü, işletmeleri farklı uygulamalara sevk ediyor. Kısa süre önce kafelerde ısıtıcılar için saat başı ücret talep edileceği açıklanırken yeni alınan bilgi restoranlarda rezervasyonlar için kapora alınacağını gösterdi.

Rezervasyonlarda Kaporo Uygulaması!

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl restoranlarda kapora uygulamasının yaygınlaşmaya başladığını söyledi. Bloomberg HT’ye konuk olan Bingöl, restoranların artan maliyetler nedeniyle boş masa ve müşteri kaybetmeye tahammüllerinin kalmadığını aktardı.

Belli restoranlarda bu uygulamanın olduğunu ancak dünyada yaygın olmasına rağmen Türkiye’de olmadığını dile getirdi.

Artık yaygınlaşmaya başlayan uygulama hakkında ; “Çok doğru bir uygulama, yaygınlaşmasını istiyoruz” dedi. Müşterinin rezervasyon yaptırdığı halde haber vermeden restorana gelmediğini ve bu durumun işletmeciyi zora soktuğunu vurguladı.

Enerji Maliyetleri Ücretli Isıtıcı Dönemini Başlatmıştı

Benzer bir karar, bu ay kafeler için alınmıştı. Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl, konuya ilişkin açıklamasında yine artan maliyetleri gerekçe göstermişti.

Metrekaresi küçük kafe ve restoranlar artan maliyetler nedeniyle açılış ücreti sistemine geçmesiyle ilgili Bingöl; “Mantık şöyle işliyor, restoranıma geliyorsan bana baştan 30-40 TL vereceksin, sonra oturacaksın. Ben buna saygı duyuyorum, istemeyen müşteri buraya gitmeyebilir” demişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu