Yatırım yapmaya başla!

Artan İklim Bilinci, Boeing ve Airbus Gibi Firmaların Jet Satışlarını Azaltacak

UBS raporu, çevre duyarlılığının yolcu büyümesinde bir fren işlevi göreceğini ve Boeing ile Airbus gibi uçak satışlarını azaltacağını gösterdi.
Artan İklim Bilinci, Boeing ve Airbus Gibi Firmaların Jet Satışlarını Azaltacak

UBS tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre ticari uçuşun çevre üzerindeki etkisine dair artan endişe, yolcu büyümesinde bir fren işlevi görecek ve Boeing ile Airbus gibi uçak satışlarını azaltacak.

6 binden fazla kişiyle yapılan anket, Avrupa ve Amerika’da giderek artan sayıda yolcunun artan çevre bilinci nedeniyle son 12 aydır kullandığı uçuş sayısını halihazırda düşürdüğünü gösterdi.

Fransa, Almanya ve ABD’deki her dört yolcudan bir tanesi, UBS’ye uçuşları azalttığını söyledi.

UBS Anketi Her 4 Yolcu Bir Tanesi Uçuş Sayısı Azalttı İngilizlerin ise yüzde 16’sı, iklim değişikliğinin onları en az bir seyahatten vazgeçmeye zorladığını dile getirdi. Raporun bulgularının baş yazarı Celine Fornaro, bugünkü notuna iklim endişelerinin seyahat planlarını etkileyip etkilemediği sorulduğunda katılımcıların yüzde 27’sinin şu anda bunu düşündüklerini belirttiğini aktardı. Rakamın Mayıs ayında UBS tarafından yapılan benzer anketteki yüzde 20 sonucundan yükseliş kaydetmesi dikkat çekti.

UBS ayrıca artan maliyetle ilgili endişenin önümüzdeki 20 yılda Avrupa içi trafik büyümesini yılda yüzde 1.5 azaltacağını tahmin etti.

UBS Anketi Artan Maliyet Endişesi Avrupa İçi Trafik Büyümesi Azaltacak Öte yandan Airbus ABD’deki hava trafiğinin 2038’e kadar her yıl yüzde 2.1 artacağını tahmin ederken UBS bunu insanlar uçağa binmek için alternatifler ararken yüzde 1.3’e indirdi. Çin çok geçmeden dünyanın en büyük havacılık pazarı olmaya hazırlanırken İsviçreli bankanın araştırmacıları, Çin genelindeki tren seyahatlerine yapılan dev yatırımların, uçuşlarda beklenen patlamayı yavaşlatma ihtimalini ortaya koydu.

Airbus’un son tahminleri önümüzdeki yirmi yılda Avrupa ve ABD’nin taleplerine cevap vermek için neredeyse 11.000 yeni küçük jet gerekeceğini öne sürerken UBS sayının yüzde 7 daralması gerektiğini öngördü. Banka, Airbus’un durumunda bunun her yıl yaklaşık 3 milyar euroluk gelir düşüşü anlamına gelebileceğini belirtti. Bunların yanında katılımcıların yaklaşık dörtte üçü elektrikli veya hibrit bir uçakla uçmaktan mutlu olacağını söylerken dört kişiden yalnızca biri, seyahat aracı olarak daha küçük, kendi kendine pilotlu bir uçakta rahat hissedeceğini söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum