Yatırım yapmaya başla!

Artan Bilgisayar Fiyatları Oyuncuları Konsollara Yönlendiriyor

Oyun sektörüne yapılan bir araştırma, oyuncuların artan bilgisayar fiyatları karşısında konsollara olan ilgisini arttığını ortaya koydu.
Artan Bilgisayar Fiyatları Oyuncuları Konsollara Yönlendiriyor

Oyun oynamak isteyenler için farklı seçenekler mevcut olmakta. Oyun tutkunlarının bir kısmı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara ilgi gösterirken, önemli bir kısmı ise PlayStation, Xbox gibi popüler oyun konsollarına yöneliyor. Geliştiricilerin büyük bölümü ise kitleyi ellerinde tutmak adına iki taraf için de oyunlarını geliştiriyorlar. Ancak son günlerde kullanıcıların konsollara olan ilgisinin arttığını gösteren araştırmalar ortaya çıktı.

Bilgisayar donanımlarının son dönemde yüksek fiyatlar ile piyasada yer aldığı göze çarpıyor. Özellikle yeni nesil işlemci ve ekran kartlarının fiyatları el yakacak cinsten. Üstelik alınan donanımların bir kaç sene sonra çok daha iyi modellerinin geliştirilmesi ve kullanıcıların bu ürünlere mecbur edilmesi, masrafı iyice katlıyor.

Oyun Konsollarına İlgi Artıyor

Bulut Platformlar Geliyor

Jon Peddie Research tarafından yapılan araştırmaya göre oyun tutkunlarının bilgisayarlardan konsol cihazlara olan geçişinde belirgin bir artış yaşanıyor. Tahminlere göre önümüzdeki 3 yıllık süreçte 20 milyon kişinin bilgisayarlardan, oyun konsollarına geçeceği öngörülüyor. Konsol cihazlara geçmek isteyen kullanıcılar için PlayStation, Xbox, Nintendo Switch gibi pek çok seçenek mevcut.

Araştırma şirketine göre piyasaya sürülen son donanımsal ürünlerin kullanıcı tarafında beklendiği kadar ilgi görmediğine dikkat çekiliyor. Üstelik geliştirilen ürünlerin fiyatlarının son derece yüksek olması ayrı bir dezavantaj olarak göze çarpıyor Oyun konsollarında ise böyle bir durum söz konusu değil. Alınan ürünler uzun bir süre iş görüyor ve oyunları sürekli yüksek ayarda oynanmasına olanak sağlıyor.

Bulut Platformlar Geliyor

Bulut Platformlar Geliyor

Oyun dünyasında önümüzdeki günlerde yeni bir süreç başlayacak. Bulut platformu olarak geçtiğimiz günlerde tanıtılan Google Stadia, sektörün yeniden şekillenmesini sağlayacaktır. Servis sağlayıcıların kullanıcıları kendi platformuna toplayacağı ve tüm oyunları oynatacağı bulut servisleri, kişisel bilgisayarlara olan ilgiyi daha da azaltacaktır.

Bu değişim sonrası donanım üreten şirketlerin ne gibi bir strateji izleyeceği ise merak konusu. Sürece ayak uydurmak adına pek çok teknoloji devinin gelecekte kendi bulut platformlarını geliştirmesi ve kullanıma sunması sürpriz olmayacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum