Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Yılın Distribütörü Seçilen Armada Bilgisayar’ın Hisseleri Hızlı Düşüyor

Armada Bilgisayar Dell tarafından yılın distribütörü seçilirken, hisseleri devre kesici sistemini aktif ettikten sonra hızlı düşüşüne devam ediyor.
Yılın Distribütörü Seçilen Armada Bilgisayar’ın Hisseleri Hızlı Düşüyor

Armada Bilgisayar Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Armada Bilgisayar) hisseleri, pazartesi günü gerçekleşen çöküşün etkilerini hala sürdürüyor. Dünkü işlemlerde bir miktar toparlanan hisseler, bugün yeniden düşüş kaydederken, devre kesici sistemini çalıştırdı. İşlemlere yeniden başlanmasıyla hızlı düşüşüne devam etti.

Armada Bilgisayar tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimden ise Dell tarafından “Yılın Distribütörü” seçildiği bilgisi alındı. Dell Technologies İş Ortakları Teknoloji Günü ödül töreninde bu unvanı kazanmış olduğunu duyurdu.

Şirketin ARMDA kodlu hisseleri, TSİ 12:05 sularında %1,58 oranında düşüşle 56,10 liradan işlem görüyor.
Armada Bilgisayar Hisseleri %1,58 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul teknoloji endeksi kapsamında yer alan hisseler, dünkü işlemleri 57 liradan kapattı. Bugünkü açılışta ise 59 liraya kadar yükseldikten hemen sonra yeniden 57 liraya geriledi. Açılışın ardından hızlı değer kaybeden hisseler, devre kesici sistemini çalıştırdı.

Hisseler devre kesiciden çıktıktan sonra hızlı düşüşüne %1,5 civarında devam etti. Hisseler düşüş eğiliminden çıkamazken, 55,26 lira seviyesi ilk destek noktası olarak izlenmeye başlandı. Armada Bilgisayar hisseleri, pazartesi günü yaşanan düşüşün ardından 47,66 liraya kadar gerilemişti.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %7,17 kayba işaret ettiği görülüyor. Aylık %11,75 oranında aşağı yönlü hareket gösteren hisseler, yıllık %277,09 oranında yukarı yönde hareket etti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum