Yatırım yapmaya başla!

Tüm Otomobil Firmaları 2025 Yılına Kadar “Arka Koltuk Hatırlatma”yı Standart Sunacak!

Otomobil Üreticileri Birliği, çocukların hayatını kurtaracak özelliği standart yapmaya çalışıyor. Şirketlerin gönüllü olduğu Arka Koltuk Uyarıcısı için çalışmalar başlatılıyor.
Tüm Otomobil Firmaları 2025 Yılına Kadar “Arka Koltuk Hatırlatma”yı Standart Sunacak!

Otomobil Üreticileri Birliği (Global Automakers Association), çok güzel bir noktaya değinerek, araçlarda olması gereken bir özelliği standart olarak yapılacağından söz etti. Arka koltuk hatırlatıcısı özelliğini bizler ilk Hyundai’de duymuştuk. Aşağıdaki linke tıklayarak detaylı bakabilirsiniz! Hava yastığı, ABS veya bir ESP kadar ilgi çekmediği düşünebilir ancak unutulan bebek veya hayvanın varlığı sizlere araç dışında belli edilecek.

Otomobil Üreticileri Birliği, kamyon ve otomobillerde bunun standart olacağının sözünü verdi. Tarih olarak da 2025 yılını gösterdi. Sistem devreye alınacak ve birlik, bir nevi ricada bulunacak. Düşüncemize göre, güvenlikte çok iyi bir noktada olan otomobiller için firmaları bunun standart hale getirecektir. İşte detaylar;

Arka koltuk tarayıcısı için şimdiden birçok firma benimsemiş ve sisteme kaydolmuş.

Arka Yolcu Hatırlatma StandartlaştırmaAlfa Romeo, Honda(Amerika), Audi , BMW, Fiat-Chrysler, Ford, GM, Hyundai, Jaguar-Land Rover, Kia, Maserati, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Porsche, Subaru, Toyota, Volkswagen ve Volvo. Bakıldığında büyük bir orta yol buluşması olmuş ve bu isimlerden sonra özelliğin tüm şirketlerde standart olacağının garantisini verebiliriz.

Arka koltuk denetleyicisi; yerleştirilecek sensörler aracılığı ile sürücü veya yolcu araç dışına çıkmadan önce belirli bir süre zarfında sesli ve görsel uyarılar gönderilecek.

Otomobil Üreticileri İttifakı Başkanı ve CEO’su, “Otomobil üreticileri bu güvenlik konusunu ele almanın yollarını araştırıyor ve bu taahhüt bu yeniliklerin ve artan farkındalığın şu anda çocuklara nasıl yardımcı olabileceğini vurgulamaktadır. Otomobil üreticileri, yalnızca mevcut sistemleri birleştirmekle kalmayıp, aynı zamanda yeni, yenilikçi yaklaşımları da destekleyen bir yol geliştirmek için bir araya geldiler.” dedi.

Yaşantımızda dalgın olmak normal bir şey olarak algılansa da bir çocuğun sıcak altında bırakılarak ölmesi, normal değil. Aynı şeyler aracınızda yolculuk ettiğiniz bir hayvan için de geçerli. Verileri göre 1998 yılından bu zamana kadar sıcak çarpması nedeniyle 800’den fazla çocuk hayatını kaybetti.

Ölümlerin yüksek oranda arka koltukta unutulan çocuklar olduğu söylendi. Özelliğin şirketlere mecburi kılınması sonunda hükümlerin 4 ile sekiz yıl arasında uygulamaya alındığı söyleniyor. Kendi istekleriyle bunu yapma sözü veren bahsi geçen firmaların, tüketicilere bunu daha hızlı sunması bekleniyor.

Detaya girilmese de söz edilmeyenler arasında bu uyarıcı sistemin bir mobil uygulama tarafı olmalı. Aracını kilitleyip araçtan ayrılan sürücü, arka koltukta unutulan çocuk için evinde uyarılmalı. Aslında asıl mesele bu. Aracın ekranında çıkan sesli ve görsel uyarıları dikkate almayanlar, araç dışarısında bir uygulama ile arkada bir çocuk unuttuklarını anlayabilirler. En azından güvenlik kısmı şansa bırakılmamış olur…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum